Okulların kapanacağı ve öğrencilerle öğretmenlerin okula gitmeyeceği iletildi. 9 gün sürecek tatil hakkında detaylar açıklandı. MEB, bu sene daha fazla öğrenci tatilinin önünü açacak. İşte bu tarihlerde okula gitmenize gerek yok...

Google’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Sosyal Medya ile Yarışacak… Google’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Sosyal Medya ile Yarışacak…

Bakanlıktan gelen son dakika duyurusunda öğrencilerin gireceği ara tatilin süresiyle ilgili değişiklik yapıldı. Tarihle bağlantılı olarak hafta sonunun da devreye girmesiyle daha fazla gün okula gitmeyeceksiniz. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere nefes aldıracak bir tatil programı duyurdu. Bu duyuruya göre tüm eğitim seviyelerindeki öğrencilere özel bir ders arası verilecek. İşte bu kararın ayrıntıları:

9 Gün Tatil Ne Zaman Başlıyor?

Öğrenciler ve veliler, ara tatillerin ne zaman olacağını merakla bekliyordu. Bu beklentilere cevap veren Bakanlık, birinci dönem için 13-17 Kasım 2023 tarihlerini ara tatil olarak belirledi. Cumartesi ve Pazar günleriyle birlikte toplamda 9 günlük bir dinlenme süresi öğrencileri bekliyor.

Nisan Ayında İkinci Ara Tatil Yapılacak!

2024 yılında ise öğrenciler ikinci dönemde 8-12 Nisan tarihleri arasında bir kez daha dinlenecekler. Sömestr tatili ya da diğer adıyla kış tatili için ise 22 Ocak'tan 5 Şubat 2024'e kadar bir süre belirlendi.