Son zamanlarda yurt yetersizliği ile sokakta kalan öğrenciler feryat ederken sosyal medyada ortaya çıkan görüntüler akla mantığa sıpmayarak tepki gördü.

Sosyal medyada hızla yayılan ve Maltepe KYK yurdunda çekildiği iddia edilen görüntüler akıllara Türkiye,'nin öğrencilerinin sokakta kaldıkları gerçeğini getirerek tepki yağmuruna tutuldu.

Erdoğan'ın "Eşim Arap, Ben İse Gürcüyüm" Sözleri Olay Oldu! Ne Zaman Dedi? Erdoğan Gürcü mü? Türk Değil mi? Erdoğan'ın "Eşim Arap, Ben İse Gürcüyüm" Sözleri Olay Oldu! Ne Zaman Dedi? Erdoğan Gürcü mü? Türk Değil mi?

Gündem olan görüntü ve iddialara göre Arap asıllı mülteciler, KYK yurdunda ücretsiz olarak misafir ediliyorken konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmesi de ayrıca dikkat çekici oldu.

AFDGF

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran görüntüler ile ilgili iddialara henüz resmi bir açıklama getirilmemesi olayın sadece bir iddia değil gerçek olduğu şeklinde yorumlandı.

Çok sayıda Arap mültecinin yurdun içinde ve bahçesinde olduğu görülürken, konaklama ve yemek masraflarının da ücretsiz şekilde karşılandığı iddia edilirken akıllarda ki soru "neden? ve neye karşılık?" oldu.

İstanbul Maltepe'de bulunan ve Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) ait olan erkek öğrenci yurdunda çekildiği iddia edilen görüntüler için Zafer Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevda Gül Tunçer de tepki göstererek Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na seslenirken şöyle dedi;

"Sayın Bakan Kasapoğlu; Maltepe Mimar Sinan KYK Öğrenci Yurdu'nda kalan 40-50'li yaşlardaki Arapça konuşan sakallı tipler kimlerdir? Bu kimselere öğrenci belgesi sordunuz mu? Yurt etrafındaki MB plakalı araçlar kimlere ait? Bu soruların cevabını istiyoruz."

Sevda Gül Tunçer'in cevap alamadıktan sonra ikinci paylaşımı da şöyle oldu;

Öğrenciler sokakta sabahlayacak

"Okul uzatan 1 yıl daha yurtta kalabilirken bu hakkı kaldırdınız. Öğrenci, cebindekiyle idare etmek için öğün atlarken, bunlar bedava yiyip içiyor. Musluklara, dolaplara verdikleri zararı öğrencinin güç bela ödediği yurt paralarıyla yaptırıyorsunuz. Yahu sizin vicdanınız yok mu? Gençler o kadar dolmuşlar ki 'Paylaş abla ne olacaksa olsun' diye ısrar ediyorlar. 'Fazladan 1 gün kalacak olsak 26,5 TL'yi almadan yurda sokmuyorlar bizi. Güvenliğe, aşçıya soruyoruz bunlar kim diye, onlar da bilmiyor' diyorlar. Yurtlar öğrencilerindir, bunlar derhal boşaltacak."

Yurtlarda yer yok; ev kiraları uçmuş durumda, öğrenciler sokakta