Deprem felaketi ile birlikte pek çok öğrenci zor zamanlar geçiriyor. Bir yandan da sınava hazırlık sürecini en iyi şekilde atlatabilmeleri için eğitim ve kırtasiye desteği sunulmakta. Belediyeden gelen haber doğrultusunda öğrencilere sağlanan yardımlar ortaya çıktı.

Cebinde Akbank Kartı Olanlara 10 Gün İçinde Yeni Ödeme Verilecek! 100.000 TL'ye Kadar Hazır Limit Verildi! Cebinde Akbank Kartı Olanlara 10 Gün İçinde Yeni Ödeme Verilecek! 100.000 TL'ye Kadar Hazır Limit Verildi!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, atmış olduğu adımla birlikte Mersin'e taşınan depremzedelerin eğitim ihtiyacını üstlendi. Yapılan çalışmalar, hem eğitim alanında geçerli iken hem de psikolojik destek imkanı da sunuluyor. Öğrencilerin rahat bir ortamda sakin şekilde çalışmaları için her türlü ihtiyaç karşılanmakta. Kırtasiye desteği de bu kapsam içine alınmıştır. 

Belediye Öğrencilere Destek Oluyor!

Belediyeden gelen haberle birlikte öğrencilerin eğitim, kırtasiye, psikososyal ihtiyaçları için çalışmalar sürmekte. Kısa süre içerisinde 172 öğrencinin eğitim alması sağlanmış ve düzenlenen kurslarla birlikte sınava hazırlık süreci sorunsuz şekilde devam etmektedir.

Sosyal Hizmetler Dairesinden Açıklama!

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş'tan gelen açıklamada ise aşağıdaki ifadelere yer verildi:

“Yaşanan deprem felaketinden sonra ilk olarak deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımıza temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarda bulunmuştuk. Onun ardından psikososyal alanda destekte bulunduk. Sınava hazırlanan öğrencilerimiz de bizim 10 ilçemizde 18 kurs merkezimizde şu anda 172 öğrencimizi sınava hazırlıyoruz. Bunların yanında şimdi de ilimize gelen ve nakil işlemlerini tamamlamış öğrencilerimize kırtasiye desteğinde bulunacağız. Bunun için İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle görüştük ve sayıları tespit ettik. Bunları ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde üç bölüme ayırarak dağıtımlarımızı tamamlayacağız”