Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Birçok banka aynı zaman da öğrencilere de kredi kartı seçeneği sunmaktadır. Öğrencilerimizden sıfır aidat ile çeşitli fırsatlardan yararlanarak kredi kartı temin edebilirler.

Ekonomi 26.06.2021 - 23:54 26.06.2021 - 23:55 Berkay Keskin

Fakat bu kredi kartları düşük limitli olacaktır. Az limit olsa da öğrencilerimiz bu kredi kartları sayesinde internette alışveriş yapabilir, harcamalarını taksitlendirebilirler. Ayrıca ileriki bankacılık işlemler içinde güzel bir kredi notu oluşturabilirler. Ayrıca öğrencilere verilen kredi kartlarında diğer kartlara göre daha fazla taksit ve puan seçeneği gibi fırsatlar da sunulmaktadır. 

Birçok banka öğrencilerimize destek olmak için ay sonunda kredi borcunun da sadece asgarisini ödemesine izin verir ve devamı içinde faiz uygulamaz. Merkez Bankası tarafından yapılan son açıklamalara göre aylık akdi faiz oranı %1,25 gecikme oranı da %1,55 olarak belirlenmiştir. Öğrenciler bu iki faiz oranından da muaf tutulurlar. İşte öğrencilere verilen fırsatlar ve en kolay şekilde kredi kartı sunan bankalara dair tüm detaylar ise haberimizde; 

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

İnternet alışverişi gibi daha birçok alanda kullanımı olan kredi kartları artık her öğrencinin de ihtiyaçlarından biri oldu. Bankalar ise her kesimden müşterilere ulaşmak için yeni ve avantajlı fırsatlar çıkartıyor. Bu fırsatlardan bir tanesi de doğrudan öğrencilerimizi ilgilendiriyor. Artık birçok banka yepyeni fırsatlar ile öğrencilere kredi kartı sunuyor. Bizde sizler için kredi kartı veren bankaları ve en fırsatlı olanları ayrıntılı bir şekilde yazdık. 

Öğrencilere Kredi Kartı Sunan Bankalar

•    Listemizde ise ilk sırada Akbank gelmektedir. Akbank tarafından verilen Exi-26 Öğrenci Kartı içlerinde öğrencilerimizin en kolay başvuru yapabileceği ve en fırsatlı kredi kartıdır.

•    Listenin devamında ise yine öğrencilerimiz için birçok fırsat barından Yapı Kredi Bankası – Play

Öğrenci Kartı gelmektedir. Listenin devamı ise şu şekildedir; 

•    İş Bankası – İş’te Üniversiteli
•    TEB – ÜniversiTEB Öğrenci Kartı
•    Ziraat Bankası – Genç Kart
•    Garanti – Bonus Genç Card
•    Vakıfbank – Like Card

GEREKLİ KOŞULLAR

Öğrencilerimizin bankalardan kredi kartı alabilmesi içinse şu koşulları sağlıyor olmaları gerekmektedir;

•    18 – 25 yaş arasında olmaları gerekir
•    Banka da başvuru sırasında Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi olmalıdır
•    Türk vatandaşı olmalıdırlar
•    Öğrenci belgesine sahip olmalıdırlar. (Açık öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları çoğu banka tarafından kabul edilmemektedir.)
•    Tüketici sözleşmesini imzalamaları gerekmektedir. 

Akbank Exi26 Öğrenci Kartı

Kira, alışveriş ya da okul ödemeleri gibi sebebi ne olursa olsun kredi kartı kullanmak isteyen öğrencilerimiz için Akbank hızlı ve kolay şekilde kredi kartı sağlıyor. Kartın limiti ise 500 Türk lirasıdır. Sunulan kartın özelliklerinden bazıları ise taksitlendirme ve borç erteleme imkanlarıdır. Banka kriterlerinizi uyduğunu tespit ettikten sonra ise onay gönderir ve kredi kartınız teslim edilir. Ayrıca Akbank’ın öğrencilere özel kredi kartı ile birlikte para transferleri yaparken de öğrencilerimiz hesap kesim ücreti ödemezler. Gençlerimiz SMS yolu ya da Akbank internet sayfasından başvuru yapabilecekleri gibi şubelerden de direkt olarak başvurularını yapabilirler. Gençlerimizin bu krediye başvurmaları içinse 18 ila 26 yaş aralığında olmaları gerekmektedir. Banka tarafından talep edilen belgeler ise şu şekildedir;

•    İkametgâh yeri, eğer yurtta kalınıyorsa da yurtta kalındığına dair yazı,
•    Öğrenci kimlik belgesi 
•    Üniversite kazandığınıza dair bir evrak (öğrenci belgesi yeterlidir)

Ayrıca vatandaşlarımız Akbank kredi kartı dışında da Akbank öğrenci hesabı yapabilir ve nakit çekimlerini diğer ATM’lerden ücretsiz şekilde gerçekleştirebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@