Eğitim öğretim hayatına devam eden öğrencilere ulaşım desteği sağlanıyor. İlköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine 750 TL yardım parası hesaplarına aktarılacak. 400 bin öğrencinin faydalanacağı yardım parasında bakanlıktan resmi duyuru geldi.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Öğrencilere ödenecek 750 TL'lik yardım parasıyla birlikte başvuru şartları da sıralandı. İlköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine sağlanan yardımlara bir yenisi eklendi. Eğer başvuru yaparsanız ulaşım adı altında para yardımına sahip olabilirsiniz.

750 TL Ulaşım Desteği Açıklaması

Öğrenciler için 750 TL'lik ulaşım desteği ödenecek. Bu doğrultuda eğer başvuru yaparsanız başvurunuz incelenecek. Bununla beraber  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gerekli duyuruyu yaptı. Bakan Derya Yanık, toplamda 400 bin öğrencinin bu ödemeden faydalanacağının altını çizdi.

Başvurular Nereye Yapılacak?

Eğitim görmekte olan kişilere yapılacak 750 TL'lik ulaşım parası için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunmanız gerekiyor. Farklı şehirlerde okuyan öğrencilerin ailelerine ulaşımının sağlanması için destekte bulunulacak. Ödemeler için harcanan toplam bütçe ise 300 milyon TL olarak belirlendi. Bu bütçe öğrencilere ulaşım yardımı adı altında bölüştürülecek.