Öğrencilere sevindiren tatil haberi sonunda geldi. Okullar Eylül ayında başlamıştı fakat alınan bilgilere göre yakın zaman sonra yaklaşık iki haftalık tatil yapılacak. Öğretmenler ve öğrenciler bu gelişmeyi olumlu karşıladı. Ara tatil günleri ve okulların ne zaman kapanacağı haberimizde...

Yeni eğitim öğretim yılına giren öğrenciler, ara tatil tarihlerini merakla bekliyor. Bu sene eğitim-öğretim 11 Eylül'de başladı ve pek çok öğrenci ilk tatilin ne zaman olacağını sabırsızlıkla araştırıyor. Okulların tatil olacağı tarihle yeni bir güncelleme yayımlandı. Buna göre eğitim takvimi de belli oldu. Öğrenciler yakın zamanda uzun süreli tatile girecek. MEB'in güncel açıklamalarını sizlerle paylaşacağız.

4 ay içinde tüm elektronik aletler bozulabilir! Güneş'te yaşanacak süpersonik patlamalar 4 ay içinde tüm elektronik aletler bozulabilir! Güneş'te yaşanacak süpersonik patlamalar

Öğrencilere 9 Gün Tatil Müjdesi!

Milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi 9 gün tatile girmek için gün sayıyor. Müjdeli haber verildi ve geri sayım başladı. Tatilin hangi tarih aralıklarında olacağını biliyor musunuz? MEB'e göre 13 Kasım'dan 17 Kasım'a kadar resmi tatil ilan edilecek. Ancak hafta sonu günleri de hesaba dahil edildiğinde 9 güne varan bir tatil söz konusu. Öğrencilerin daha sık ve ideal zaman aralıklarında dinlenmesi, eğitime katkı sağlayacağı düşüncesi ile ara tatiller birkaç yıldır MEB'in takviminde.

Okullar Ne Zaman Bitiyor?

MEB, bu senenin eğitim takvimini bir süre önce kamuoyuyla paylaştı. Bu takvime göre, eğitim öğretim yılı 11 Eylül 2023'te start aldı. İlk ara tatil için öğrencilerin bekleyeceği tarih 13-17 Kasım. Bu tatilin ardından yarıyıl tatili 22 Ocak'ta başlayıp 2 Şubat'ta sona erecek. İkinci dönem eğitimi 5 Şubat'ta başlamış olacak. İkinci dönemin ara tatili 8-12 Nisan'da gerçekleştirilecek. Eğitim maratonu ise 14 Haziran 2024'te sonlanacak ve öğrenciler uzun yaz tatiline girecek.