Okula gitmeme dilekçesi nedir? Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır nereden gönderilir?

7 Haziran'da yüz yüze eğitimin başlayacak olması dolayısıyla öğrenciler okula gitmeme dilekçesini araştırmaya başladı. Okula gitmeme dilekçesi nedir, nasıl yazılır?

Gündem 03.06.2021 - 14:46 03.06.2021 - 14:55 Volkan Arık

Koronavirüs salgını dolayısıyla uzunca bir süreden beri kapalı olan okullar açılıyor. Geçtiğimiz hafta Salı gününden itibaren ilkokul öğrencileri ders başı yaparken 7 Haziran Pazartesi sonrasında ise ortaokul ve lise öğrenmesi sınıflarına geri dönecek. Ancak eğitim öğretime katılma isteğe bağlı olacak. Okula gitmek istemeyen öğrencilerin ise okula gitmeme dilekçesi yazmaları gerekiyor. Peki okula gitmeme dilekçesi nedir? Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır ve nereye gönderilir?

Koronavirüs salgınında bakan sayılarının düşmeye başlamasının ardından yapılan son kabine toplantısında okulların açılması kararı alınmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı da yaptığı açıklamada Haziran ayının değerlendirilmesi gerektiğini belirterek öğrencilerin Artık ders başı yapacağını duyurmuştu. 1 Haziran Salı günü itibariyle İlkokul öğrencileri okullarına geri dönerken 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren de haftada iki gün olmak üzere tüm ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim başlayacak. Yüz yüze eğitime katılmak istediği bağlı olacak ancak öğrencilerin katılmak istemediklerini bir dilekçe ile belirtmeleri gerekiyor. Peki okula gitmeme dilekçesi nedir? okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır?

Okula gitmemeli dilekçesi nedir?

Yüz yüze eğitime yeniden başlaması ile birlikte çocuklarını okula göndermek istemeyen veliler bir tahahütname doldurmak zorunda. Covid-19 salgını gerekçesi ile çocuklarını okula göndermek istemeyenlerin yazması gereken bu dilekçe öğrencilerin kayıtlı bulunduğu okula teslim edilecek.

okula-gitmeme-dilekcesi-nedir

Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır?

Okula gitmeme dilekçesi yazmak isteyen Veli ve öğrenciler için dilekçe örneği şu şekildedir;

Çocuğunu koronavirüs pandemisinde okula göndermemek isteyen aileler için örnek dilekçe:

2020 / 2021 Eğitim-öğretim yılı Pandemi sürecinde, yüz yüze eğitim faaliyetleri süresince salgın hastalık semptomları (ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı vb.) gösteren öğrencilerin okula gönderilmesi veya salgın hastalık dönemi önlemlerine (sosyal mesafe kuralları, maske kullanımı vb.) özgü kurallara dikkat edilmemesi vb. nedenlerden dolayı bulaşma riskini artmasından endişe duymaktayım.

Öğrencimin yüz yüze eğitime göndermeme konusunda bildirdiğim mazeretin dikkate alınmasını, öğrencimin eğitimini uzaktan eğitim ile sürdürmesini, okulda bulunmadığı sürelerin devamsızlıktan sayılmamasını talep ediyorum

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@