Okullar Açıldı Devletten Destek Sözü Geldi! Tüm Öğrencilere 500 TL Ek Yardım Verilecek Başvurular Başladı

Milyonlarca öğrenci okulların açılmasıyla birlikte sınıflarında yüz yüze eğitim öğretime başladı. Bu süreçte Devletten öğrencilere bir müjde daha geldi!

Ekonomi 09.09.2021 - 09:20 09.09.2021 - 09:20 Berkay Keskin

Devlet tüm öğrencilere 500 TL ek yardım ödemesi yapıyor. Nakit 500 TL okul yardımı nasıl alınır? Başvurular başladı! Hemen hesaba yatırılıyor. Kırtasiye ve giyim ihtiyaçları için öğrencilere Devletten 500 TL yardım ödemesinin tüm detayları haberimizde sizlerle...

Milyonlarca anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve önlisans - lisans (üniversite) öğrencisi 2021-2022 eğitim öğretim yılının resmen başlamasıyla birlikte sınıflarında - amfilerinde yüz yüze eğitime geçtiler. Okullarına dönen öğrenciler pandemi tedbirleri çerçevesinde yüz yüze eğitimi eğitim öğretim yılı sonuna dek sürdürecekler. Hükümet, bu süreçte okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşan milyonlarca öğrenciye 500 TL ek yardım (nakit) ödemesi yapacak! Devletten son dakika destek müjdesi geldi! 500 TL nakit okul yardımı için başvurular açıldı ve yoğun talep var. Başvuru yapana anında 500 TL nakdi yardım ödemesi gerçekleştiriliyor. Peki başvuru nereye ve nasıl yapılıyor? Başvuru şartları neler? Kimler 500 TL nakit okul yardımından yararlanabiliyor? Tüm bu soruların yanıtlarına haberimizde sizler için yer verdik.

Tüm Öğrencilere 500 TL Nakit Yardım Ödemesi! Başvurular Başladı

Eylül ayı itibariyle okulların açılmasıyla 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı yüz yüze eğitim modeliyle başlamış oldu. Koronavirüs pandemisinde artan vaka ve ölüm sayılarına rağmen aşılamada alınan mesafe sonrası Kabine Toplantısında yüz yüze eğitim kararı geldi. Bu çerçevede milyonlarca öğrenci de okullarında eğitim öğretime başladı. Veliler ve öğrenciler, başlayan eğitim öğretim yılına rağmen halen daha okul ihtiyaçlarını ve öğrencilerin eksiklerini tamamlamaya çalışıyorlar. Ekonomik olarak zorlu bir süreçten de geçilen bu günlerde Devletten ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine destek müjdesi geldi!

500 TL nakdi yardım ödemesi, ihtiyaç sahibi olan tüm ailelere ve öğrencilere ödeniyor! Bu ödeme ile öğrencinin kırtasiye ihtiyaçları giderilebiliyor. Kitap, defter, kalem, silgi vb. ihtiyaçlar ile okul önlüğü, üniforma ve giyim başta olmak üzere tüm ihtiyaçları için 500 TL nakit para desteği sağlanıyor. 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle söz konusu yardım için başvurular alınmaya başladı. İlk etapta binlerce kişi yardım başvurusunda bulundu!

Başvuru Nasıl ve Nereye Yapılır?

Öğrencilere 500 TL nakit para yardımı için başvurular Valilikler, Kaymakamlıklar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl-İlçe Müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla alınmaktadır. Başvuru yapan öğrencilere ilk etapta tek seferlik 500 TL nakit para yardımı yapılmakta, öğrencinin ve ailesinin maddi durumuna göre burs şeklinde aylık olarak ödenen sosyal yardımlar da sağlanabilmektedir. Başvurular belirtilen Kurum ve kuruluşlara bizzat öğrencinin ve velisinin müracaat etmesi ve kurumca verilecek dilekçenin doldurularak ibraz edilmesiyle gerçekleştirilmektedir.

Öğrenciye Maddi Yardım için Şartlar Nelerdir?

Öğrenciye 500 TL nakit para yardımından yararlanabilmek için bir takım şartlar da aranmaktadır. Bu çerçevede öğrencinin ve ailesinin (velinin) ihtiyaç sahibi olması, sabit bir gelirinin olmaması ve üzerine kayıtlı taşınır-taşınmaz mallarının bulunmaması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan aileler ve öğrenciler Devletten 500 TL okul yardım ödemesini anında alabilmektedirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@