Okullarda Maske Takma Zorunluluğu Kalkacak Mı? Çocuklara Sınıfta Maske Kaldırılıyor!

Okullarda çocukların maske takma zorunluluğu tartışma konusu oldu. MEB ve Sağlık Bakanlığı ne açıklama yaptı?

Gündem 09.09.2021 - 18:00 09.09.2021 - 18:13 Ece Sahan

Okullarda küçük çocukların sınıflarda maske takma zorunluluğu tartışma konusu oldu. Veliler bu duruma isyanlarını sosyal medyada gündeme getirdi.

Twitter'da MaskeniÇıkarÇocuğum etiketi TT olarak 1 numaraya yükseldi. Geçtiğimiz günlerde okulların açılması ile birlilkte Koronavirüs pandemisinin yayılacağı riski nedeniyle uzmanlar çocukların da aşılanması gerektiği söylemişti. Sağlık Bakanlığı'da 15 yaş altına aşıların açıldığını duyurmuştu.

Bu açıklamalar aşı karşıtları nedeniyle tepkiyle karşılanmıştı. Veliler çocuklarımızı aşılamayacağız diyerek yine Twitter'da tepkilerini dile getirmişti.

Twittere'da şimdi de çocukların sınıflarda maske takma zorunluluğuna tepkiler vardı. Veliler çocukların sınıflarda maske takmasına dair tepki gösterdi. 

Twitter'da MaskeniÇıkarÇocuğum etiketi bir numaraya yükseldi. Sosyal medyada çocukların maske takmasını savunanlar ile savunmayan iki grup karşı karşıya geldi. 

Sosyal medayda kullanıcılar "Çocuklar en çok nefes almayı hak edenler. Yetişkinler akıl edip indiriyorsunuz çocuklar indirmiyor. Çocukların beynine oksijen gitmeyecek. Çocuklara maske zorunluluğu çocuk istismarıdır." yazarak maske zorunluluğunu çocuk istismarı olarak adlandırdı.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@