Vaka sayılarının artması nedeniyle alınan pandemi yasakları kapsamında okullardaki yüz yüze eğitime ara verilmesi de vardı. Geçen yıl 30 Kasım'da alınan karara göre tüm sınıf seviyelerinde online eğitime geçilmesi kararı alındı.

Vaka sayılarının artması nedeniyle alınan pandemi yasakları kapsamında okullardaki yüz yüze eğitime ara verilmesi de vardı. Geçen yıl 30 Kasım'da alınan karara göre tüm sınıf seviyelerinde online eğitime geçilmesi kararı alındı. Öğrenciler ve veliler, okullarda yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını dört gözle bekliyordu. CNN Türk kanalında "Neler Oluyor" adlı programa katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitimin açılacağı tarihi duyurdu.

Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?


Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? sorusuna Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yanıt geldi. Bir "ilke kararı" olarak okullardaki yüz yüze eğitimi 15 Şubat'ta başlatacaklarını kaydeden Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ilk etapta derslerin kaç gün yapılacağına dair bazı fikirleri olduğunu söyledi. Bakan Selçuk, farklı sınıflar seviyesinde aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçmek ya da derslerin 2 gün yapılıp 2 gün yapılmayacağı gibi farklı uygulamaların olabileceğini söyledi.


Yüz yüze eğitimde "isteğe bağlılık" olacak mı?


Bakan Selçuk, Şubat ayının başında bu durumun netleşeceğini ve Bilim Kurulu'nun tavsiyelerini göz önünde bulundurarak daha rahat karar verebileceklerini aktardı. Küçük yaştaki sınıfları özellikle dikkatle takip ettiklerini kaydeden Bakan Selçuk, sınav grubunda yer alan sınıfların genel olarak yüz yüze eğitime bir an önce geçilmesini istediklerini kaydetti. 15 Şubat'tan sonraki süreçte yüz yüze eğitimde "isteğe bağlılık" durumunun devam edebileceğini aktaran Selçuk, kronik rahatsızlıkları bulunan ya da ailesini riske atmak istemeyen öğrencilerin anlayışla karşılanacağını belirtti.