Uzun süredir gündemde yer alan haberler sonrası bilim insanları, güneşin yüzeyindeki bir deliğin Dünya'ya doğru ilerleyen güneş fırtınasını daha da güçlendirdiğini açıklayarak uyarıda bulundular.

ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) küçük bir G1 sınıfı jeomanyetik fırtınanın önümüzdeki günlerde Dünya’yı etkileme ihtimalinin olduğunu duyurdu.

NOAA, küçük bir jeomanyetik fırtınanın Dünya’ya çarpma ihtimali olduğunu açıklarken bilim insanları Güneş fırtınasının gerçekleşeceği tarihi de verdi.
Bilim insanlarına göre Güneş atmosferindeki bir delikten gelen yüksek hızlı Güneş rüzgarları, Dünya’nın manyetik alanına çarparak küçük bir G-1 sınıfı jeomanyetik fırtınayı tetikleyecek ve bu fırtınanın tarihi ise 3 Ağustos Çarşamba yani bugün.

Güneş patlaması son dakika! Güneş patlaması nedir, nasıl olur?

Bursa Hızlı Treni İki Şehri Adeta Birleştirecek! Ulaşımda Kazanç 871.470 Bin Doları Görecek! Bursa Hızlı Treni İki Şehri Adeta Birleştirecek! Ulaşımda Kazanç 871.470 Bin Doları Görecek!

ShiftDelete'in haberine göre; elektrik dalgalanmaları nedeniyle gökyüzünde oluşacak renkler Kanada ve Alaska’da görünecek denilirken normal yoğunluktaki güneş fırtınalarının insan yaşamı ve gezegendeki diğer türler üzerinde önemli bir etkisi olmadığı hatırlatıldı.

Ancak uzmanlar, elektrik alt yapısına ek olarak, aşırı bir güneş fırtınasının canlı organizmalar için sağlık tehlikesine neden olabileceğini de belirtirken bazı fırtınaların ise ölüme neden olacak kadar kadar güçlü olduğunu açıkladılar.