Türkiye'yi seri tweetler ile sarsan son isim ünlü gazeteci Fatih Portakal oldu. Peş peşe attığı sekiz tweet ile adeta muhalefeti yerinden sıçrattı.

Başarılı gazetecilerden Fatih Portakal, Twitter hesabından "6, 2’den büyüktür, ama anlaşması da zordur. O yüzden masadaki herkes şimdiden kararını versin. Giden gitsin kendi ilkeleriyle seçime girsin" ifadeleri ile muhalefeti hedef aldı.

Önce sosyal medyanın gündemine sonrada söyledikleri ve sosyal medyada oluşturduğu kkamuoyu ile muhalefetin gündemine oturan Portakal, hesabında şu sözlerle seslendi;

6'lI Masa Dağılıyor mu? - Hakimiyete Göre - Elazığ Hakimiyet Haber

Türkiye'de Düşük Faizle Bankalar Tarihi Kazanç Sağlarken Dünyada İse Dev Bankalar İflas İle Karşı Karşıya Kaldı! Türkiye'de Düşük Faizle Bankalar Tarihi Kazanç Sağlarken Dünyada İse Dev Bankalar İflas İle Karşı Karşıya Kaldı!

"6’lı masayı Erdoğan ve Bahçeli yönetim zihniyetinden kurtuluş umudu olarak gören çok insan var. Değişimin şart olduğuna inanıyorlar. Ben de! Hem seçim öncesi hem sonrası isleri kolay değil. Daha önce de yazmıştım denge pamuk ipliğine bağlı. Önemli olan ilkeli siyaset…

Bahçeli Erdoğan’ın, Erdoğan Bahçeli’nin her dediğine “evet” deyip, yeşil ışık yakıyor. Dün, bugün yarın onlar için fark etmiyor. Önemli olan güç. Mutlak güç de iktidar olmakla ele geçiriliyor…

İkili arasındaki diyalog ise anlaşılamaz derecede tuhaf. Özetle; güçlü olmak adına sosyal istismarlar üzerine kurulu ilkesiz bir siyaset anlayışı. 6’lı ise prensipsiz olursa bu ikili gibi olur. Tabi 6’lıyı yönetmek 2’liyi yönetmekten daha zor. Onu da unutmasınlar!

Siyasetlerini güç kaygısından uzak toplum için farklı ama ortak potada eritilmiş ilkeler üzerine kurarlarsa iş değişir. Masayı sürdürme niyetleri varsa basit, net, bireyin anlayacağı şekilde şimdiden bir manifesto ile duyurmalılar…

Ülkeyi nasıl yöneteceklerinden hak ve özgürlüklere ve sosyal hayata, yargı bağımsızlığından atama ve sınavlara, iç barıştan dış barışa, eğitim modelinden ekonomi modeline, parti devletten normal devlete… Bunu yapmazlarsa ne olur biliyor musunuz?

Kalan da ortak manifesto ile toplumu inandırmaya çalışsın. Böyle bir durum biz yurttaşlar için “Daha hayırlı olur” diye düşünüyorum. Lütfen bize 2023 yılı içinde 2 seçim yaşatmayın olur mu?

Ülkenin enerjisini, beklentideki yurttaşın umudunu boşa çıkarmayın. Böyle bir niyetiniz varsa siyaset tarihi sizleri iyi anmayacaktır. Bizlerin siyasal bunalıma değil, acilen siyasal çözümlere ihtiyacımız var. Umarım bu bilinçtesinizdir. İyi günler…"