İsmail Küçükkaya’nın Halk TV’ye transferiyle ilgili, FOX TV eski Ankara Temsilcisi gazeteci Sedat Bozkurt "yalan" sözleri ile çarpıcı bir açıklamada bulundu.

FOX TV ekranlarında uzun yıllar sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya, yeni yayın dönemi öncesi FOX TV’den ayrılarak sürpriz bir şekilde Halk TV’ye transfer olmuştu ki, cevaplanmayan sorular, bir sosyal medya paylaşımı ile tekrar gündem oldu.

Küçükkaya’nın Halk TV’ye geçmesi üzerine, FOX TV Yönetim Kurulu Üyesi Engin Güner tarafından da "FOX TV’de on yıl sabah haberlerini sunan ve ayrılan değerli gazeteci İsmail Küçükkaya’ya hizmetleri için teşekkür ediyor,yeni yayın döneminde görevi devralan İlker Karagöz’e başarılar diliyorum.Atatürk ilkeleri ışığında,bağımsız,objektif,doğru haberciliğimiz desteğinizle sürecek." ifadeleri ile sosyal medyada yer almıştı.

DOĞAN ŞENTÜRK'TEN FATİH PORTAKAL AÇIKLAMASI - Ardahan haber

Ancak bu gönderinin ardından  FOX TV eski Ankara Temsilcisi gazeteci Sedat Bozkurt, yaşanılan transferi bir "zorda kalış" olarak açıklayıp, FOX Tv'ye "doğruları söyleyin" çağrısında bulundu.

Bozkurt sosyal medya hesabından “İsmail Küçükkaya ayrıldı mı? Emin misiniz bundan?” diye soran Bozkurt, “Ayrılmak zorunda bırakılmış olabilir mi? Ara sıra doğruları söylemek gerekir, en azından ara sıra” diyerek Küçükkaya transferinin perde arkasına dikkat çekti.

Dev organizasyon başlıyor Dev organizasyon başlıyor