Son yıllarda Türkiye'de akla mantığa sığmaz şekilde artan Suriyeli, Afgan, İranlı, Pakistanlı nüfus artışı tartışılmaya devam ederken sosyal medyada yer alan bir video gündem oldu.

Son yıllarda artan taciz, cinayet, darp, gasp, hırsızlık haberleri artarken aynı zamanda bunlara paralellik gösteren mülteci sayısında yaşanan artışın tartışmaları devam ediyor.
Özellikle Suriye savaşı sonrası hiçbir ülkede yaşanmayan yüksek sayıdaki mülteci alımı ile Dünya'da da dikkat çeken Türkiye'de mülteci sayısı 10 milyonlar ile ifade edilmeye başlanırken, buna göre ülke nüfusunun yüzde 10'u ile ifade ediln bu durum ciddi korkular ve sorular da yaşatmaya başlattı.
Konu ile ilgili en ciddi kaygıları yaşayan ve en ciddi tepkileri gösterenlerden birisi olan ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'den iki defa ihraç edilmesi ile de dikkat çeken siyasetçi Sinan Oğan sosyal medya hesabından yaşanılan durumla ilgili paylaştığı bir video ile dikkat çekti.
Ülkeler Bazında Mülteci Sayıları'nın anlatıldığı video 2000 yılında Pakistan ve İran liderliğinde başlarken, özellikle 2006 yılında alt sıralarda bulunan Suriye'nin bir anda ilk üçğn arasına girmesi ve sonra 2011 yılına kadar listede bile var olmayan Türkiye'nin bir anda mülteci alımlarına başlayarak sadece iki yıl içerisinde ilk üçe girmesi anlatılıyor.
Daha da korkunç olanı ise bir anda ilk üçe gire Suriye listeden düşüp yerini Lübnan'a bırakırken Türkiye ise akıl almaz sayıda mülteci alımına son sürat devam ederek 2012 yılında ilk üçe girdiği listede sadece iki sene sonra 2014 yılında lider oluyor.
Bununla da bitmiyor... Dahanın daha kötüsü işte bu liderlik sonrası listede yer alan ülkelerde mülteci sayısı hızla düşerken Türkiye'deki sayı yükselmeye devam ediyor...
Yani mülteci kabulünde liderliği ele geçiren Türkiye bununla da kalmıyor adeta diğer ülkelerin de mültecilerini bünyesine alıyor.
Ve bu korkunç tablo 2020yılına kadar böyle ilerlerken dahası son iki sene de olanları ise henüz bilmiyoruz.
İşte Sinan Oğan'ın "Bu #infografik videoyu izleyip de hala oynanan oyunu görmeyen var mı acaba? Görüp de hala bu sessiz istilanın müsebbiplerinin arkasından gidecek bir Türk evladı var mı? Kaldı ki buradaki rakamın en az iki katı sığınmacı var ülkede…" diyerek gündeme taşıdığı o özet anlatımlı video;