Türkiye'de İran İslam Cumhuriyeti’nin eski lideri Ruhullah Humeyni anma töreni provası güne damga vurdu...

İstanbul Bağcılar’da bir grup çocuğa, İran İslam Cumhuriyeti’nin eski lideri Ruhullah Humeyni anma töreni provası yaptırıldı ve haberi İran'da alkışladı.

İşte Kesinleşen Memur Ve Emekli Maaşları! 4 Temmuz'u Beklemeyin! Memur Maaşı 9 Bin 268 Lira Duyuruldu! İşte Kesinleşen Memur Ve Emekli Maaşları! 4 Temmuz'u Beklemeyin! Memur Maaşı 9 Bin 268 Lira Duyuruldu!

İran Devrim Muhafızları’na yakın yayın organı Tasnim News tarafından hazırlanan haberde ise, “Cihat gruplarının söylediği marş, İstanbul’da çocuklar tarafından zikredildi” denildi ve etkinlik övüldü.

İstanbul Bağcılar’da bir camide, çocuklara Ruhullah Humeyni’ye hitaben yazılmış “Selam Komutana” marşı söyletilmesi akıllara özellikle de sosyal medya da bir grup ve uzmanlar tarafından yapılan "Asıl tehlike İranlılar ve İran ilişkileri",  "Türkiye'de sessiz şekilde yapılanma var" ve "Tehlike çok daha büyük" uyarıları geldi.

Çatlasanız da patlasanız da!.. - Mehmet FARAÇ

İran Devrim Muhafızları’na yakınlığı ile bilinen yayın organı Tasnim News, “Cihat gruplarının dilinden düşmeyen marş, İstanbul’da çocuklar tarafından zikredildi” denilerek servis edilmesi ise basında yer bulamasa da sosyal medyada yankı buldu.

Tasnim News, İran İslam Cumhuriyeti’nin eski lideri Ruhullah Humeyni’yi ölüm yıldönümünde anma etkinliklerinin provası için yapılan bu etkinliği ise adeta ayakta alkışladı.

Can Ataklı / Her şeye rağmen Türkiye bir Afganistan, Irak, İran, Cezayir ve Mısır değil, olmayacak da - istanbulgercegi.com

İşte o anlar;