Susturulan Sedat Peker ile ilgili merak edilen sorular çoğalırken ''Seçim döneminde video yayınlayacağım'' diyen Peker'in son kararı bu defa ekranlardan duyuruldu.

Son yaşanılan süreçte Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında "pazarlık unsuru" haline geldiği yorumları çoğalan ve hatta Cemal Kaşıkçı cinayeti dosyasının da "yasaklanması" koşuluna istinaden kapandığı ve devredildiği iddia edilen Sedat Peker ile ilgili son bilgiler sosyal medyda da gündem oldu.

Gazeteci Seyhan Avşar, Halk TV'de yayınlanan 'Kayda Geçsin' programında Birleşik Arap Emirlikleri'nin 'güvenlik' gerekçesiyle sosyal medya paylaşımlarına izin vermediği ve Türkiye'de suç örgütü üyeliğinden hakkında "yakalama emri"bulunan Sedat Peker'le ilgili ulaştığı bilgileri paylaştı.  

"ÖLDÜRÜLSE DAHİ"

Sedat Peker hakkında iddianame hazırlandı - Son dakika haberleri – Sözcü

Seyhan Avşar, Birleşik Arap Emirlikleri'nin 'güvenlik' gerekçesiyle sosyal medya paylaşımlarına izin vermediği organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında yeni bilgileri paylaşırken "Yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Peker, seçim döneminde videolar ve belgeler paylaşma konusunda ısrarcıymış ve tüm hazırlıklar tamamlanmış'" dedi.

Avşar, "Hepimizin bildiği gibi Sedat Peker'in üzerinde dijital tecrit var. Sedat Peker'e hukuki olarak verilen bir ev hapsi kararı yok ama evden çıkışı bile yasak. Peker'in çocukları sadece okula gidebiliyor. Geçen ay içerisinde sadece 1 kez dışarı çıkabilmiş. Arap Emirlikleri'nin 150 kişilik bir ekibi Peker'i koruyor ve aile içerisinden güvendiği 2 koruması var. 150 korumayla dışarı çıkmak bir işkence haline gelmiş durumda." dedi ve şöyle devam etti;

Sedat Peker'in eşi Özge Peker'den 'sabırlı olun' paylaşımı

"Evden nadir çıktığı durumlarda sinyaller kesiliyor. Telefon trafiği ve sosyal medya paylaşımları ise hiç olmuyor. Durum bu kadar ciddi. Sedat Peker kanadında gerginlikler de var. Bunlardan bir tanesi Araplar ile ABD ilişkisindeki bozulma. İkinci durum ise Araplar ile Türkiye arasındaki ilişkinin son dönemlerde ılımanlamaya başlaması. Bu da Peker'in her an 'Türkiye'ye iade edilebilir' gündemini doğuruyor. Bu yüzden Peker cephesini kaygılandırıyor.

Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır? Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır?

Peker'in herhangi bir pasaportu olmadığı için resmi olarak sığınma talebinde de bulunamıyor. Peker, sonucu ne olursa olsun susmayacağım ve konuşacağım dediği açıklamalar var. Peker'e yakın kaynaklar, Peker'in canıyla ilgili kaygısının olmadığı, sadece eşi ve çocukları için bir güvenlik kaygısı yaşadığını söylüyorlar.

Yakın kaynaklar, tüm hazırlıklarının tamam olduğunu, arşivlenerek güvendiği birkaç insana gönderdiğini öldürülse dahi seçim sürecinde videoların yayınlanacağını, Peker'de video bekleyenlerin bundan tereddüt etmeyeceği mesajını veriyorlar"