Gazeteci Barış Pehlivan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kontrolündeki haber siteleriyle ilgili çarpıcı iddiaları ile gündem oldu.

Gazeteci Barış Pehlivan, Cumhuriyet'teki köşesinde "Süleyman Soylu trolleri" şeklinde bir başlık attı ve çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı.

Yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kontrolünde hareket eden haber siteleri ve sosyal medya trollerinin olduğunu, Soylu'nun kontrolündeki söz konusu trol ordusuyla kendisine tehdit olan herkesi hedef gösterdiğini söyleyen Pehlivan çarpıcı bilgiler de paylaştı.

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme

Pehlivan'ın “Alo İhbar” adlı web sitesini hatırlar mısınız? Denizciler Sitesi’ni, Karanet TV’yi, TSK Kulis’i? Ya Süper Denizciler, Hangarın Sesi, Bulut Altı, Paşa Keyfi desem ne gelir aklınıza? Hiç kimse anımsamasa da “Haramzadeler” isimli hesabı Cumhurbaşkanı Erdoğan unutmaz. Tıpkı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Farklı Ülkücülük” adlı siteyi aklından çıkarmayacağı gibi." diyerek başladığı yazıda çok derin mersajlar da yer aldı.

Metin Külünk'ten dikkat çeken çıkış: Eleştirdiklerine benzedin...

Pehlivan yazısında Süleyman Soylu hakkında "Bakan’ın düşman gördüğü isimlere dair operasyon kokan metinleri paylaşıyor. Hatta üç ayrı sitede de aynı görseller, aynı başlıklar, aynı satırlar yayımlanıyor. Gün geliyor, hedef gösteren o yayınların muhatabı bazen parti içinden Metin Külünk, bazen Mehmet Metiner bazen de başka bir AKP’li kurmay dahi oluyor" ifadeleri ile ağızları açık bıraktı

"Öyle ki, Soylu’nun danışmanlığını da yapan akrabası C.D’nin bu siber şebekenin başında olduğu konuşuluyor. Onun koordinasyonunda üç ayrı “haber” sitesi ve onlarca sosyal medya hesabı Bakan Soylu için çalışıyor. O siteler ki her gün Süleyman Soylu propagandası yapıyor" diyen Pehlivan, siteleri açıklamadı ama "Süleyman Soylu ne yapmaya çalışıyor? Gün gelir, AKP de biz de öğreniriz." diyerek bir mesaj verdi.