Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile anılan Sibel Can konseri sonrası açıklam geldi.

Sibel Can'ın Balıkesir Edremit ilçesindeki konseri sırasında yaşanan olaylar sonrası Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan konuştu.

Konser sırasında Edremit belediye başkanı Selman Hasan Arslan ile görevliler arasında tartışma çıkmış ve arbede yaşanmış, bu sırada sahnede olan Sibel Can konserine ara verip kulise geçmiş ve konser alanına çok sayıda jandarma ve zabıta görevlisi gelmişti.

Yaşanan olay sonrası ise Sibel Can tekrar sahne alıp konserini tamamlamıştı.

Sibel Can'a çiçek vermek isterken ilginç ve tartışmalalı bir şekilde engellenen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan yaşananlar ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Sibel Can konserinde CHP'li belediye başkanı olay çıkardı! - Magazin Haberleri

"Edremit Belediyesi ve şahsımın sanata ve sanatçıya saygı, özen ve desteği tüm kamuoyunun malumudur. Bu hususta en önemli tanıdığımız saygı değer Edremitliler ve bölgemizdeki sanatçılardır. Sibel Can gibi ülkemize mal olmuş değerli bir sanatçının ilçemizde bulunması bizleri onurlandırmıştır.

Google’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Sosyal Medya ile Yarışacak… Google’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Sosyal Medya ile Yarışacak…

Şahsiyeti ve sanatıyla Edremit’imize teşrif ederek bizleri onurlandıran çok sevdiğim sanatçımıza Edremit halkını bir temsilcisi olarak hoş geldiniz demek ve kent adına çiçeğimizi takdim etmek arzusundaydım. Bu gayet normal, olması gereken, sanata duyarlı her bölgede rutin kabul edilen bir temsil görevidir.

Buna mukabil bu davranışımız özel korumalar ve menajer tarafından engellenmiş güvenlik tedbirinin ötesinde şahsıma yönelik ‘fedai’ gibi tutum takınılmıştır. Halkın temsiline karşı hiç nazik olmayan söz, hareket ve eylemlerde bulunmuştur.

Üstelik bu da yetmezmiş gibi kabahatlerini örtmek için şahsıma yönelik ‘sarhoştu’ şeklinde algılara başvurmuşlardır. Bu mesnetsiz, kesinlikle doğru olmayan ve kasıtlı olarak yapılan ithamı reddediyor, bu haysiyet cellatlığında doğru hükmü halkımızın vicdanına bırakıyorum.

Bunun karşısında kendimize savunmuş olsak da hem değerli sanatçımızı izlemeye gelen halkımızın önünde böyle bir görüntü meydana gelmesinden hem de Edremit halkının bir temsilcisi olarak yaşadığımızdan üzüntü duyuyoruz."