Bilindiği üzere ülkemizde istifa alışıldık bir durum değil. Bırakın bürokrasiyi şirketlerde bile istifa etmeyip tazminat beklentisi ile kovulmayı bekleriz genelde. İstifa bir de bürokrasiden olunca tabi ki nedeni de soru işareti olarak araştırılma gereği duyuluyor.

AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç önceki akşam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla patisinden istifa etmişti. İstifasına gerekçe olarak işlerinin yoğunluğunu belirten Kürşat Kılıç bu hareketi ile büyük bir merak uyandırmıştı.

AKP İlçe Başkanı’nın istifası sonrası kendisine ait olduğu iddia edilen skandal bir video yayınlandı. Görüntülerde Kürşat Kılıç'ın makamında uyuşturucu kullanıp sızdığı vurgusu vardı. Bu video ve etkileşimler sonrası AKP Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer’in "Kendisiyle görüştüm. Uyuşturucu içmediğini ve kendisine kumpas kurulduğunu söyledi bize" ifadeleri haberlerde yer almaya başlandı.

uyusturucu-mu-kullandi-istifa-eden-ak-partili-14592031_3004_osd

AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, dün akşam saatlerinde Facebook hesabından “İşlerimin yoğunluğu sebebi dolayısıyla AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Her daim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a ve Partimize bağlılığım devam edecektir. Kamuoyuna saygılarımla duyurulur” sözleri ile istifasını vermişti.

Kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından çekilen ve paylaşılan görüntülerde Kılıç'ın sızdığı görülürken, çekmecede hassas tartının yanındaki poşet içinde ‘metamfetamin' olduğu iddia edilen uyuşturucu madde ile birlikte masasının üzerindeki metamfetamin içmekte kullanılan pipo benzeri alet göze çarpıyordu.

Olayın ardından telefonları ile birlikte sosyal medya hesabını da kapatan Kürşat Kılıç’tan henüz bir açıklama gelmedi ancak Yozgat Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili sosyal medyasından açıklama ise “Bugün sosyal medya ve haber kanallarında yapılan paylaşım ve haberler ile alakalı olarak eski merkez ilçe başkanı Kürşat Kılıç’a yönelik kurulan komploya istinaden bir şahıs tutuklamış diğer şahısların yakalanma çalışmalarına devam edilmektedir” şeklinde olmuş ancak sonrasında nedeni anlaşılmayan bir şekilde silinmişti.

dfffghg

Görüntüleri ortaya çıkan ve asıl mesleği Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olan Kürşat Kılıç 3 yıldır AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütüyordu.

AKP Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer ise konu ile ilgili olarak “Önceki gün işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek istifasını vermişti. Şu an da bizden ayrıldı ve ilçe başkanımız değil. Kendisiyle görüştüm. Uyuşturucu içmediğini ve kendisine kumpas kurulduğunu söyledi bize. Şu an savcılığa da kendisine kumpas kurulduğuna ilişkin suç duyurusu var. Şu an konu yargıya taşındığı için bizim burada daha başka bir şey söylememiz doğru olmaz” şeklinde açıklama yaptı.

dsf

Kürşat Kılıç'ın skandal görüntülerinin ardından birçok sosyal medya kullanıcısı duruma tepki gösterirken, paylaşımında AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'u etiketleyen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ise, “İçki içerken fikir söyleyen adamlara mı güveneceksin” diyen Numan Kurtulmuş; uyuşturucu çekerken masalarda sızanlara mı güvenelim?” şeklinde bir paylaşım yaptı.

koko1

Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son! Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son!

kursat-kilic-bekir-bozdag