Virginia eyaletinde yaşayan biri, gördüğü yarım ay kafalı yılan karşısında şoke oldu. İsmi verilmeyen kişi durumu hemen yetkililere bildirdi.

Virginia eyaletinde yaşayan biri, gördüğü yarım ay kafalı yılan karşısında şoke oldu. İsmi verilmeyen kişi durumu hemen yetkililere bildirdi. Yetkililer ise yaptıkları araştırma sonucunda bir şey elde edemedi ve halka başvurdu. Yetkililer, her yıl binlerce yılanla karşılaştıklarını ancak buna benzer bir tür görmediklerini belirtti. Konuyla ilgili de halktan yardım istendi.Bu türü halk arasında tanıyan kişilerin yardımıyla sorun çözüldü. Bu garip türün, çekiç başlı yassı solucan olduğu tespit edildi. Son derece tehlikeli olan bu türün istilacı olduğu ve 1900'lü yıllarda Asya'dan kıtaya geldiği bildirildi.

Her parçasında ayrı kafa oluşuyor!


Solucanların tarıma ve biyoçeşitliliğe verdiği zararı anlatan halk, boyunun 20 santimetre ile 40 santimetre arasında değiştiğini bildirdi. Öğrenilen diğer ilginç bilgi ise bu canlıların ölmedikleri!Parçalara ayrılan hayvan daha sonra kendini çoğaltıyor. Yapılan bir deneyde bir çekiç kafalı yassı solucan 300 parçaya ayrıldı. Deneyin ürküten sonucunda ise bu 300 parçanın da ayrı ayrı kafalar oluşturup canlı yaşamına devam etmesi oldu!