Kışa girerken önce doğalgaza sonra da elektriğe yapılan son zamlar "Başımız açıkken zam yaptılar" sözleri ile sosyal medyayı salladı.

BOTAŞ eylül ayı tarifesini konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 20.4 zam olarak açıklamış ve dolayısı ile de sanayi ve elektrik üretimi ile küçük ve orta işletmelerde kullanılan doğalgazın da fiyatları yüzde 50’ye yakın artmıştı ki elektriğe de yine zam geldi.

Yaşanan enflasyon ile artık resmen hayatta kalma savaşı veren Türkiye'de elektrikte eylül tarifesi de belli oldu. Sanayide kullanılan elektriğe yüzde 50, konutlarda kullanılan elektriğe ise yüzde 20 zam geldi.

Elektriğe Cumhuriyet Tarihinin En Yüksek Zammı Yapıldı
EPDK'dan "Küresel enerji krizi" olarak da yorumlanan bu süreçte tüm ham madde fiyatlarında olağanüstü artışlar yaşandığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu durum ülkemizdeki enerji üretim maliyetlerini de olumsuz etkilemiştir. Özellikle son aylarda küresel piyasalardaki enerji ham madde fiyatlarındaki artışların belirli seviyeleri geçmesi sebebiyle nihai elektrik tarifelerinde mesken ve tarımsal faaliyetler abone grupları için yüzde 20, kamu ve özel hizmetler sektörü ile diğer aboneler grubu için yüzde 30, sanayi abone grubu için yüzde 50 artış yapılmıştır. Bu artışla beraber 100 kilovatsaat elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 173,46 lira olmuştur."

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Zamların ardından ise sosyal medya Sedat Peker'in Cumhurbaşkanı danışmanı, SPK eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve ailesi odağında yazışmalar ile ifşa ettiği rüşvet çarkı sonrası Zehra Taşkesenlioğlu'nun "mahrumiyet savunmasını hatırlatarak "başımız açıkken zam yaptılar" şeklinde ki yorumlar ile hem bu açıklamayı tiye aldı hem de tepkisini gösterdi.

Zehra Taşkesenlioğlu rüşvet iddiaları ile ilgili olarak "Kendi mahrem evimde, başım açık şekilde Ünsal Ban tarafından gizli çekilen görüntülerim kişisel ve aile mahremiyetim hiçe sayılarak milyonlara servis edilmiştir. Son derece çirkin ve gayriahlaki şekilde yayınlanan söz konusu görüntülerle kadına karşı şiddetin en ağır şekline maruz bırakılmış bulunmaktayım." demişti.