One Plus Nord 10 5G, 2020 yılının Ekim ayında özellikleri tanıtılmış olan, 5G desteğine sahip bir telefondur. Henüz Türkiye’de satışa çıkarılmamış olan bu telefon, sahip olduğu performansa göre düşük bir fiyata sahiptir.

Gözden kaçırmayın

Son 20 Yılın Şarkısı Oldu! "Seçimde Lazım Oluruz Öldürme Bizi!" Sehabe'nin Şarkı Sözleri...AKP İktidarının Şarkısı! Son 20 Yılın Şarkısı Oldu! "Seçimde Lazım Oluruz Öldürme Bizi!" Sehabe'nin Şarkı Sözleri...AKP İktidarının Şarkısı!
One Plus Nord 10 5G, 2020 yılının Ekim ayında özellikleri tanıtılmış olan, 5G desteğine sahip bir telefondur. Henüz Türkiye’de satışa çıkarılmamış olan bu telefon, sahip olduğu performansa göre düşük bir fiyata sahiptir. En iyi özellikleri arasında ise birinci kamera çözünürlüğü, batarya kapasitesi ve piksel yoğunluğu bulunmaktadır.

One Plus Nord N10 5G Ekran Özellikleri Nelerdir?


One Plus Nord N10 5G ekran özellikleri arasında 6.49 inç ekran boyutu, IPS LCD ekran teknolojisi, 90 Hz ekran yenileme hızı ve 406 PPl piksel yoğunluğu bulunmaktadır. Ayrıca telefon ekranı Corning Gorilla Glass 3 model, çizilmeye karşı dayanıklı camdan üretilmiştir. Bu ekranın çözünürlük oranı ise 1080 x 2400 (FHD+) pikseldir. Çerçevesiz olarak tasarlanmış olan bu ekranın çoklu dokunma özelliği de bulunmaktadır.

One Plus Nord N10 5G Kamera Özellikleri Nelerdir?


Telefondaki kameralar arasında en iyi olanı, 64 MP çözünürlüğe sahip olan birinci arka kamera olarak kabul edilmektedir. Bu kameranın portre fotoğraf çekimi, otomatik odaklama, RAW kayıt yapabilme, coğrafi konum etiketleme, HDR ve panorama özellikleri vardır. Ayrıca diyafram açıklığı ise F 1.79’dur.

One Plus Nord N10 5G kamera özellikleri genel olarak iyi seviyede görünse de diğer kameraların yüksek diyafram açıklığına sahip olduğu kabul edilebilir. Çözünürlüğü 8 MP olan ikinci arka kameranın diyafram açıklığı F 2.25’tir ve telefonun, diyafram açıklığı en fazla olan kamerasıdır. Çözünürlüğü 2 MP olan üçüncü ve dördüncü arka kameraların diyafram açıklığı F 2.4’tür. Çözünürlüğü 16 MP olan ön kameranın diyafram açıklığı ise F 2.05’tir.

Telefonun birinci arka kamerası ile 2160 piksel kalitesinde ultra HD 4K video kaydı yapılabilir. Ayrıca bu kameranın video kayıt özellikleri arasında dijital görüntü sabitleme ve yavaş çekimli kayıt da bulunur. İkinci arka kamera 119° ile ekstra geniş açılı çekim yapabilir.

Üçüncü arka kameranın makro çekim özelliği ve dördüncü arka kameranın ise derinlik algısı bulunmaktadır. Portre fotoğraf çekimi ve HDR özelliklerine sahip olan ön kamera ise 1080 piksel kalitesinde video kaydı yapabilmektedir. Dolayısıyla One Plus Nord N10 5G kamera özellikleri genel olarak standart kabul edilebilir.

One Plus Nord N10 5G Donanım Özellikleri Nelerdir?


One Plus Nord N10 5G donanım özellikleri arasında en önemlisi, 5G desteğine sahip olmasıdır. Bluetooth versiyonu 5.1 ve işletim sistemi versiyonu Android 10 (Q) olan telefonun kullanıcı arayüzü Oxygen OS’tur. Telefonun yonga seti modeli Qualcomm Snapdragon 690’dır ve frekans değeri 2.0 GHz ve mimarisi 64 bit olan ana işlemcinin modeli ise Dual Core ARM Cortex A 77’dir.

Bu telefon, Hexa Core 1.7 GHz ARM Cortex A 55 model yardımcı işlemciye ve Adreno 619L model grafik işlemcisine sahiptir. Telefonun RAM boyutu 6 GB ve dahili depolama alanı 128 GB’dır. Ayrıca bu depolama alanına ek olarak 512 GB hafıza kartı desteği bulunur. Jiroskop, pusula, ivmeölçer, ortam ışığı sensörü ve yakınlık sensörü bulunsa da telefonun suya ve toza karşı dayanıklılığı bulunmamaktadır. One Plus Nord N10 5G, maksimum olarak 30 W gücündeki hızlı şarj özelliğine ve 4300 mAh batarya kapasitesine de sahip olan bir telefondur.


One Plus Nord N10 5G Fiyatı Ne Kadardır?


One Plus Nord N10 5G, henüz Türkiye’de satışa çıkarılmamıştır. Bundan dolayı One Plus Nord N10 5G fiyatı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Fakat 330 Euro (yaklaşık olarak 3.315 Türk Lirası) üzerinden satışa çıkarılması beklenmektedir.