Kış ayları resmen geldi ve önlem almayan araç sahipleri yeni ceza tutarlarından kaçamayacak. Denetimde denk gelirseniz bu tutarları ödemek zorundasınız. İşte yeni trafik cezaları...

Trafikte kontrol edilen araçlar için yeni bir dönem başladı. Kış mevsiminin gelmesiyle beraber yeni şartlar devreye girdi. Kış lastiğiniz hazır mı? 

Yeni Trafik Cezaları Geliyor!

Kış aylarında karayollarında meydana gelen buzlanma ve donma gibi tehlikeler, trafik kazalarını artırma riski taşır. Bu riskleri azaltmak için uygulanan kış lastiği zorunluluğu, bu yıl 1 Aralık'ta başlayacak.

Asgari Ücret ve Memur Zammında Beklenmeyen Gelişmeler! İşte Yeni Yılın Sıcak Tartışması Asgari Ücret ve Memur Zammında Beklenmeyen Gelişmeler! İşte Yeni Yılın Sıcak Tartışması

Bu kurala göre, yolcu ve yük taşıyan araçlar her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmak zorundadır.

Bu uygulamanın gerekliliğine uymayan sürücülere 1.152 TL ceza uygulanacaktır.

Ceza ödemelerine çok yakında başlanıyor. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz, en kısa sürede kış lastiğinizi tedarik ederek kullanmaya başlamanız yönünde. Aksi halde yüklü miktarda trafik cezaları ile karşılaşabilirsiniz.

1569081127644-trafik

Kış Lastiği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Araç üreticisinin önerdiği lastik ebatlarına dikkat edilmelidir.

  • Lastiklerin frenleme ve çekiş performansı göz önünde bulundurulmalıdır.

  • Kış lastikleri üzerinde kar logosu bulunmalıdır.

  • İklim şartlarına uygun olan kış lastiği tercih edilmelidir.

  • Kış lastiklerinin üretim yılına dikkat edilmelidir.