Online başvuru yaparak bayram bitmeden alabilirsiniz! Aile Bakanlığı bu şartları taşıyan herkese PTT üzerinden ödüyor

Online başvuru yaparak bayram bitmeden alabilirsiniz! Aile Bakanlığı bu şartları taşıyan herkese PTT üzerinden para veriyor! İşte başvuru şartları ve başvuru kanalları!

Genel 22.07.2021 - 10:57 22.07.2021 - 10:58 Volkan Arık

Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi olan ailelere güzel haber Aile Bakanlığı tarafından verildi. Bakanlık geçimini sağlayamayan vatandaşlar için açtığı ödeme kanalları üzerinden bayramda da destek vermeye devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan desek ödemeleri ise kişilerin gelir durumuna, engellerine ya da ihtiyaç sahibi olmalarına göre değişiyor. Bayramda da devam eden ödemeler sayesinde binlerce vatandaşın yüzü gülüyor.

online-basvuru-yaparak-bayram-bitmeden-alabilirsiniz-aile-bakanligi-bu-sartlari-tasiyan-herkese-1

Online başvuru yaparak bayram bitmeden alabilirsiniz! Aile Bakanlığı bu şartları taşıyan herkese PTT üzerinden para veriyor! Aile Bakanlığı Kurban Bayramı’nda da dar gelirli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Bakanlık tarafından yapılan başvurular değerlendirilerek her ay maddi destek verilirken, bayram boyunca da ödemelerin devam ettiği öğrenildi. İşte Bayramda Aile Bakanlığı aracılığıyla alacağınız yardım ödemeleri ve başvuru koşulları…

online-basvuru-yaparak-bayram-bitmeden-alabilirsiniz-aile-bakanligi-bu-sartlari-tasiyan-herkese-2

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ

Pandemi sürecinde faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için Aile Bakanlığı tarafından elektrik tüketim desteği sağlanıyor. Vatandaşların bu ödemeden yararlanması için başvuru yapmaları da gerekmiyor. Sosyal yardım alan herkes bakanlık tarafından verilen bu ödemeyi alabilir.

online-basvuru-yaparak-bayram-bitmeden-alabilirsiniz-aile-bakanligi-bu-sartlari-tasiyan-herkese-3

YAŞLILARA HER AY DESTEK VERİLİYOR

65 yaş üzeri vatandaşlar da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla her ay 763 TL yaşlılık aylığı alabiliyor. Geliri 852 TL'den az olan her 65 yaş üstü vatandaş bu kalemden yararlanma hakkına sahip oluyor. 65 yaş aylığı ödemeleri vatandaşların hesabına her ay yatırılıyor.

online-basvuru-yaparak-bayram-bitmeden-alabilirsiniz-aile-bakanligi-bu-sartlari-tasiyan-herkese-4

EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMESİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay evde bakıma muhtaç kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması için ailelerine ödeme yapılıyor. Ödemeler Temmuz ayında memur ve memur emeklilerinin maaş zammı oranında zamlandı. 2021 yılının ikinci yarısı için evde bakım maaşı ödemeleri 1798 TL oldu. Yardım almak isteyen kişiler gerekli evrakları tamamlayarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

online-basvuru-yaparak-bayram-bitmeden-alabilirsiniz-aile-bakanligi-bu-sartlari-tasiyan-herkese-5

EĞİTİM YARDIMI ÖDEMESİ

Bakanlık tarafından verilen 3294 Sayılı yardım, şart eğitim yardımı olarak da biliniyor. Ödemeler ilkokula giden kız çocukları için 40, erkek çocukları için 35, liseye giden kız çocukları için 60, erkek çocukları için ise 50 TL olarak yapılıyor. Yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru yapmaları gerekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@