İstek şarkıyı bilmiyor diye döverek öldürüldüğü söylenen iki çocuk sahibi "müzisyen" Onur Şener, cinayetindeki detayşar ile gündem oldu.

Medyada Ankara'da sahne aldığı mekanda 3 kişinin istek şarkı talebinde bulunduğu, ancak şarkıyı bilmediğini söylemesi üzerine saldırıya uğradığı açıklanan müzisyen Onur Şener, hastanede hayatını kaybetti.

Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı! Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı!

Dün gece saatlerinde Çankaya ilçesinin Çayyolu semtindeki bir eğlence mekanında meydana gelen olay hem sosyal medyada hem de ünlü sanatçılar tarafından "neler yaşıyoruz" denilerek gündem oldu zira katillerden ikisi Çalışma Bakanlığında müfettiş ve bir tanesinin ise TAI da çalıştığı ortaya çıktı. İstek şarkıları ise "Ölürüm Türkiyem" imiş.

Öncelikle, Erk Acerer'in açıkladığı üzere saldırgan katillerin bilgileri şöyle;

  • Ali Gündüz 1986 Ankara doğumlu ve Çalışma Bakanlığı’nda iş müfettişi
  • Semih Soyalp, 1986 Ankara doğumlu TAİ’de elektrik mühendisi. ve hakkında 1 taksirli yaralama kaydı var.
  • İlker Karakaş, 1987 Malatya doğumlu Çalışma Bakanlığı, İstanbul grubu iş müfettişi ve hakkında 2 suç kaydı var.

Resim

Mekana gelen bir grubun, o sırada sahnede olan müzisyen Onur Şener’den istek parça istediği ve Şener'in şarkıyı bilmediğini belirterek çalmaması üzerine gruptan üç kişinin müzisyenle önce sözlü olarak tartışmaya başladığı belirtildi. Şiddete dönüşen kavganın ise mekan çalışanları ile müşterilerinin araya girmesiyle sonlandırıldığı açıklanırken, son zamanda sanatçılara karşı alınan tutum ve sanatçıların yaşadığı şiddet ve baskı da gündem oldu.

Olayda dikkat çeken ise eğlence mekanının kapanmasına yakın saatten ayrıldıkları öğrenilen grubun, bu sırada evine gitmek üzere işyerinden çıkan Onur Şener’e saldırması oldu. Zira ellerindeki cam şişelerle Şener’i darbeden kişilerin besledikleri "kin" merak ve şüphe uyandırdı.

Resim

Vatandaşların ihbarı üzerine gelen polis ekipleri kavgayı ayırırken boğazından cam parçalarıyla ağır yaralanan ve hastaneye sevk edilen Şener ise tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili 3 şüpheliyi gözaltına aldığı söylenirken akıllarda "sadece bir istek şarkı" sonrası gösterilen saldırganlık ve cinayet soru işaretleri oluşturdu.

Resim