ÖTV ödemeden vergi ödemeden otomobil sahibi olacaksınız. OPEL tarafından yeni yapılan kampanya Corsa modeliyle sınırlı oldu. Vatandaşlar OPEL bayileri önünde şimdiden sıraya girmiş durumda. İşte haberimizin detayları

Opel Corsa piyasanın içinden geçecek! ÖTV vergi ödemeden otomobil alın! Form doldurmanız yeterlidir. OPEL markasının en fazla satan modelş olan Corsa için müthiş bir kampanya aktif edilmiş durumda. Bu anlamda OPEL Corsa ÖTV ödemeden vergi ödemeden alınabiliyor. Bunun için yapmanız gereken sadece internet üzerinden form doldurmak.  

Opel Corsa güncel fiyatları 

Opel Corsa 1.2 Benzinli MT-5 75 HP Elegance Manuel vites 379.900 TL'den anahtar teslim olarak satılıyor

Opel Corsa 1.2 Benzinli AT-8 100 HP Edition Otomatik vites 469.900 TL'den anahtar teslim olarak satılıyor

Opel Corsa 1.2 Benzinli AT-8 100 HP Elegance Otomatik vites 499.900 TL'den anahtar teslim olarak satılıyor

Gözden kaçırmayın

Buna Bile Tenezzül Edildi! Arıcılar Birliği’ne 1 kilo, AKP’li Vekilin Derneğine 35 Kilo Şeker... Buna Bile Tenezzül Edildi! Arıcılar Birliği’ne 1 kilo, AKP’li Vekilin Derneğine 35 Kilo Şeker...

Opel Corsa 1.2 Benzinli AT-8 130 HP Ultimate Otomatik vites 534.900 TL'den anahtar teslim olarak satılıyor

Ehliyet durumu nasıl oluyor?

Engelli vatandaşlar, yazılı ehliyet sınavına girip engel hallerine göre aldıkları direksiyon derslerinden sonra özel aparatlı otomobil ile sınava girerler sonrasında başarılı olma halinde ehliyetlerine sahip olabilirler.

Engelli sürücüler, tam teşekküllü hastanelerden aldıkları sıhhat raporlarına göre özel donanımlı otomobilleri kullanabilirler.

7061 sayılı Kanun’un 72. maddesiyle, engelliler doğrultusundan ÖTV’siz alınabilen binek otomobillere dair iki esas farklılık yapılmıştır.
 
Bunlardan ilki 7061 sayılı kanunla motor silindir hacmi sınırlaması kaldırılmasıdır. Buna göre 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren engelliler doğrultusundan alınan binek otomobiller motor silindir hacmine bakılmaksızın ÖTV muafiyetinden yararlanabilecektir.

ÖTV ödemeden otomobil nasıl alınır?

Eğer vatandaşın %40 ve üzeri engelli olduğunu bildiren bir belgesi var ise, %40 ve üzeri engellilik ÖTV indirimi kullanarak otomobil satın alabilir. Bu belgede engelli vatandaşın aracını kullanabileceği de belirtilmiş olmalıdır. Eğer vatandaş kendi özel engelli aracını H ehliyet sahibi olarak kullanabilecek hale gelmişse o durumda engelli aracıyla sınava girip kazanarak aldığı aracı sürmeye hak edinmiş olur. %40 üzeri ama %90 altı engelli olan bir vatandaş şayet aracına özel aksam yaptırmak mecburiyetinde olduğunu belgeleyebilir ise ÖTV ödemeden vasıta alımı gerçekleştirebilir. Eğer %90 altı engelli bireyin aracına rastgele bir özel işlemde bulunulması gerekmiyorsa o durumda sadece ÖTV indirimi kullanarak otomobil  satın alabilir.

2022 Nisan Ayı Opel Kampanyası Bomba gibi 

Nisan ayı kredi kampanyası kapsamında Opel model vasıta alımlarında sıfır faizli kredi alternatifi sunuluyor. Opel Crossland, Mokka, Combo Life, Combo Cargo, Vivaro Cargo, Vivaro City Van ve Zafira Life modellerinde geçerli 100.000 TL kredi amacıyla 12 ay, %0, Opel İnsignia modellerinde ise 200.000 TL'ye 12 ay %0 faiz oranlı kredi desteği sağlanıyor.