Gündem Sedat Peker’in hedefinde Mehmet Ağar ile sallanırken Orhan Adıbelli de merak konusu oldu.

Sedat Peker Orhan Adıbelli cinayetini tekrar gündeme oturtan paylaşımlar yaparken iiddiaların hedefindeki isim yine Mehmet Ağar oldu.

Sedat Peker gece yarısı basın danışmanı Emre Olur’un hesabından paylaşımlar yapınca ortaya da çok ciddi iddiar gelerek güdem yine Peker ifşaları oldu.

Ahmed Nazari, Mübariz Mansimov, Murat Boyracı, Bingöllü Şeyhmus, Cihan Ekşi, Tolga Ağar derken de yine çarşı-pazar kapıştı.

Sedat Peker'in hedefinde Mehmet Ağar var: Kim bu Orhan Adıbelli - Siyaset - ODATV

Mehmet Ağar'a "Orhan Adıbelli’yi öldürten senin ortağın fare lakabı ile bilinen Murat Boyracı değil mi? Murat Boyracı ile senin HTS kayıtların çıkmayacak mı? Ölen Orhan Adıbelli ile senin HTS kayıtların çıkmayacak mı?” diye soran Sedat Peker Orhan Adıbelli'yi de tekrar merak konusu yaptı.

1970 doğumlu, Yozgatlı olan Orhan Adıbelli uzun yıllar Hollanda’da yaşamış, 2014 yılında eşi ve iki çocuğuyla Türkiye’ye dönmüş bir isimdi.

Hollanda ve Belçika’da oldukça yakından tanınan bir isim olan Orhan Adıbelli Türkiye’de adını Bünyan ilçesi Akmescit civarında bulunan ve Eras Holding tarafından ÇED raporu alınarak projesi hazır edilen Çimento Fabrikası projesiyle duyurmuştu.

Ruhsatla birlikte Eras Holding’e tek kalemde 14 milyon dolar ödeyen Orhan Adıbelli, Çimento Fabrikası’nın üzerine yapılacağı 761 bin metrekare araziyi ise Milli Emlak’tan 13 milyon liraya almıştı.

Sonrasında Kayseri-Malatya karayolu üzerindeki “Çimento Fabrikası” alanı üzerine de 20 milyon Euro'nun üzerinde para harcadı.

Hakkında uyuşturucu kaçakçılığı, çete üyeliği, Antwerp Limanı sisteminin hacklenmesi gibi birçok ciddi suçlamalar olan Orhan Adıbelli tabi ki uyuşturucu ticaretinden dolayı da birçok kez tutuklanmış, banka hesaplarına bloke konmuş, 15 yıl hapis ve 90 bin Euro para cezasına çarptırılmış birisiydi.

Ve Türkiye’ye kaçtı.

İş insanı Orhan Adıbelli cinayetinde tutukluluğa devam kararı

4 Ağustos 2020’de ise Kayseri’de Kocasinan ilçesine bağlı Mimarsinan Mahallesi, Tarsus sokakta bulunan iş yerinin bahçesinde öldürüldü.

Azemttirici Emrah Yıldırım ise birkaç arkadaşıyla birlikte Gaziantep’ten Kayseri’ye gelip Talas ilçesinde ev kiralayıp yaklaşık 8 ay boyunca Orhan Adıbelli’yi izlediler. Bu arada evinin, aracının fotoğraflarını çekerek pusuya yattılar.

Emrah Yıldırım Orhan Adıbelli’yi öldürdükten sonra Gaziantep’e döndü ancak çok geçemedi yakalandı.

Sonrasında bu cinayet için tam olarak 2 milyon Euro'ya anlaşıldığı söylenildi.

Emrah Yıldırım,bazı isimler verdi ve gözaltılar, sorgular, tutuklamalar geldi.

Ancak Emrah Yıldırım son olarak "14 yaşında cezaevine girdim. Bu yüzden psikolojim bozuk. Adli dengem yerinde değil. Mahkemede susma hakkımı kullanmak istiyorum. Psikolojim yerinde değil. Henüz kendime gelemedim. Başka da bir şey söylemek istemiyorum” demesi ile o tarihlerde yerini aldı.

Sedat Peker ise bu cinayetin azmettiricisi olarak Mehmet Ağar’ın ortağı Murat Boyracı’nın adını verdi ve şunları söyledi;

Katil, cinayet için 2 milyon euro almış: Kayserili iş adamı Orhan Adıbelli öldü

Simpsonlar Yine Gündem Oldu! Simpsonlar Kehaneti İle Dizinin Yaratıcısı Matt Groening'in Sözleri Olay Oldu! Simpsonlar Yine Gündem Oldu! Simpsonlar Kehaneti İle Dizinin Yaratıcısı Matt Groening'in Sözleri Olay Oldu!

“Orhan Adıbelli’yi öldürten senin ortağın fare lakabı ile bilinen Murat Boyracı değil mi? Murat Boyracı ile senin HTS kayıtların çıkmayacak mı? Ölen Orhan Adıbelli ile senin HTS kayıtların çıkmayacak mı?”

Bu davada azmettirici olarak adı geçen isim ise Sadık Onur Mete iken onun açıklaması da "Ne Orhan Adıbelli’yi ne de Emrah’ı tanımıyorum. Tanımadığım bir insan öldürülüyor ve ben azmettirici olarak yargılanıyorum. 200 bin TL verdiğim iddiaları doğru değil. Borcu olan birisiyim. Bu olay sonrası avukat tutmak için evimi sattım. Ekonomik olarak ve psikolojik olarak beni bitiren bir olay. Benim hiç bir alakam yok. Yüce adaletinize sığınıyorum." şeklinde oldu.

Davanın halen devam ettiği ve daha birkaç gün evvel bazı isimlerin tutukluluk hallerinin devamına karar

Kaynak: Arzu Ertuğrul OdaTV