TRT ortak yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi lideri Ali Babacan için ilginç açıklamalarda bulundu.

AKP’den ayrılarak yeni parti kuran eski yol arkadaşları için konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu için, “Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler. O makamlara getirildiler” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, AKP’den ayrılarak yeni parti kuran Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan için söylediklerini "Eğer onlara bakanlık verildiyse, başbakanlık verildiyse, hepsi onlara bir irade o makamları verdi. Onlar bunun kıymetini bilemedi." diyerek yumuşattı.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

Sabah gazetesinin yazarlarından Okan Müderrisoğlu’nun "Bir dönem sizinle yol yürüyen ve önemli makamlara gelmiş isimler ve ayrı partiler kurdular. Geriye dönüp bakınca onlar için bir tanımınız ya da değerlendirmeniz oluyor mu?" sorusuna Erdoğan şu ifadeler ile cevap verdi;

Erdoğan neden Babacan'a farklı Davutoğlu'na farklı tavır aldı?

"Onu onların düşünmesi lazım. Onların nasıl ihanetin içerisinde olduklarını kendilerinin düşünmesi lazım.
Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler. O makamlara getirildiler.
Eğer onlara bakanlık verildiyse, başbakanlık verildiyse, hepsi onlara bir irade o makamları verdi.
Onlar bunun kıymetini bilemedi.
Öbür tarafta hakeza o da aynı. Şu anda masanın etrafında dönüp dolaşıp bir şey yapmaya gayret ediyorlar. Biz milletimizin ferasetine inanıyoruz. Kimin ne olduğunu net görür, oradan oyunu ona göre kullanır."

Şimdi merak edilen ise bu sert ifadelere Davutoğlu ve Babacan'dan ne cevap geleceği.