Müebbet hapis cezası ile tekrar Türkiye'nin ve dünyanın gündemine oturan Osman Kavala önce Erdoğan'ın Soros benzetmesi ile şimdi de "Kızıl Milyarder" sözü ile gündemde yer aldı...

Müebbet hapis cezası ile tekrar Türkiye'nin ve dünyanın gündemine oturan Osman Kavala önce Erdoğan'ın Soros benzetmesi ile şimdi de "Kızıl Milyarder" sözü ile gündemde yer aldı...

1 Kasım 2017 tarihinden bu yana tutuklu olan Kavala, önce Gezi Parkı davasından beraat etmiş sonrasında ise daha dışarı çıkmadan bu defa da 5 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davalar kapsamında yargılanmış ve 25 Nisan 2022 tarihinde ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Milyonlarca emekliye az önce flaş duyuru geldi! 17-18-19-25-26-27 Ağustos’ta ek ödemeler hesaplara yatacak Milyonlarca emekliye az önce flaş duyuru geldi! 17-18-19-25-26-27 Ağustos’ta ek ödemeler hesaplara yatacak

Öncelikle Soros ile hiçbir alakası ve benzerliğinin olmadığının altını çizerek devam edelim zira George Soros, bir Macar Yahudisi olup patlayacak ekonomik krizleri önceden takip edip döviz spekülasyonu ile çeşitli dövizleri ve hisse senetlerini en ölü fiyattan toplayıp en üst fiyattan satarak zengin olmuş, bu şekilde yaşayan Amerikalı dolar milyarderi.

Bu bilgiler doğrultusunda ise yani Yahudiliği ile akıllara, Ergün Poyraz'ın yasaklı olan kitabı "Musanın Çocukları" Kitabını ve döviz spekülasyonları ile de ülkemizde yaşanılan ekonomik süreçleri ki en önemlisi olan  20 Aralık 2021 dönemini getirmektedir. Ayrıca ülkemizde ise Osman Kavala ile değil ama AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bolca fotoğrafı bulunan bir kimsedir.

Musa'nın Çocukları Tayyip ve Emine, Ergün Poyraz - İkinci El Kitap - kitantik | #081180716838

Bunun yanı sıra Osman Kavala ise bir spekülasyon zengini değil, serveti babasından kalma bir balkan göçmenidir. Balkan göçmeni tütün ihracatı yapan bir ailenin oğlu ve diplomalı olarak Robert Koleji ve İngiltere Manchester Üniversitesi Ekonomi mezunudur. Döviz spekülasyonlarına bulaşmadan sadece babası 1982'de şirketlerin başına geçmiş bir isim.

Kendisine "Kızıl Milyarder" denmesinin sebebi ise, üniversite yıllarında solculuğu benimsemiş ve sonrasında baba servetine ve şirketlerine sahip olunca da bu görüşünden vazgeçmemiş olmasıdır. Çünkü Osman Kavala işinsanlığı sırasında da yılmaz bir temel haklar ve özgürlükler savunucusu olmaya devam edip, son yıllarda gördüğümüz devlet parasından ya da ihalelerinden beslenen lümpen burjuvalardan olmamıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın George Soros İle Fotoğrafı - Malumatfuruş

Bununla beraber Soros ile adının anılması ise Soros'un kurduğu Açık Toplum Enstitüsü'nün Türkiye Şubesi'nde Yönetim Kurulu Üyesi olması sebebi ile olmuştur. Ki zira bu enstitünün Türkiye Şubesi'ne Fetullahçılar sızınca da Fetullahçılar ile Kavala arasında çatışma başlamış ve Kavala'dan hiçbir şekilde destek alamamışlardı. 

Bununla da kalmadı tabi, Türkan Saylan'ın cenazesinde en ön sırada yer alması, 2010 Anayasa değişikliğine "yetmez ama evet" diyenlerin yerinde yer almaması, Ergenekon ve Balyoz davalarına "kumpas" demesi, OdaTv davasında gazetecilerin yanında saf tutması sebebi ile de Açık Toplum Enstitüsü Başkanı ile çatışarak kurumdan ayrılmıştır.

Osman Kavala Kimdir? Neden Dünya Gündeminde de Önemli Bir İsim?

AB'de Osman Kavala krizi: Türkiye lehine oy kullanan tek ülke Macaristan oldu - DÜNYA Haberleri

Asıl adı Mehmet Osman Kavala olan ve Gezi Davası'nın yükünün omuzlarına yüklendiği değerli isim 2 Ekim 1957, Paris'te dünyaya geldi.

Türk iş insanı ve insan hakları savunucusu olan Kavala 1990'ların başından beri birçok sivil toplum kuruluşuna destek olmuş ve 2002'den beri kâr amacı gütmeyen bir kültür kurumu olarak faaliyetlerini sürdüren Anadolu Kültür'ün kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.

Uluslararası Af Örgütü'nün bağışçılarından biri olan Kavala, Türkiye'de risk altında olan kültürel mirasın korunmasına yönelik çabaları nedeniyle 2019 yılında Avrupa Arkeoloji Mirası Ödülü'ne layık görülmüştür.

Ayrıca 2019 yılında, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi'nin demokratik toplum çalışmalarına katkıda bulunan ve ifade özgürlüğüne yönelik baskı altında olan kişilere verdiği "Ayşe Nur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü"ne layık görülmüştür.

2019 Avrupa Arkeoloji Mirası Ödülü Osman Kavala'nın | Agos