Osman Kavala hakkında karar verildi!

Osman Kavala, FETÖ'nün 15 Temmuz'da kalkıştığı darbe girişimi davasında tutuklanmıştı. Davanın yeni duruşması İstanbul 36.

Gündem 18.12.2020 - 18:05 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Osman Kavala, FETÖ'nün 15 Temmuz'da kalkıştığı darbe girişimi davasında tutuklanmıştı. Davanın yeni duruşması İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Kendisine yöneltilen suçlamaların gerçekçi temelleri bulunmadığını aktaran Kavala, bu suçlamaların zaten dünya görüşüyle uygun olmadığının altını çizdi. Kendisine yöneltilen casusluk suçlamasında yeterli kanıt görülemeyince Gezi Parkı davasına sığınıldığını belirten Kavala, yapılan kurgunun gülünçlüğüne işaret etti.

"Hayat görüşüm FETÖ'ye uygun değil"


Gezi Parkı'nda yaşanan olayları kendisini yönettiği gibi saçma ve fantastik iddiaların varlığına dikkat çeken Kavala, bütün suçlamaların çelişkili olduğunu vurguladı. Ömrünün askeri darbelere karşı çıkmakla geçtiğini söyleyen tutuklu Kavala, hayat görüşünün Fetullah Gülen ile işbirliği yapmasına müsaade etmeyeceğini kaydetti. Henri Barkey ile sadece bir restoranda gelişigüzel karşılaştığını belirten Kavala, bu kişiyle sürekli görüşmelerinin olmadığını kaydetti.

Sonraki duruşma 5 Şubat'ta!


Tutukluluğunun artık bir işkenceye dönüştüğün aktaran Kavala, dönemin kanunlarına uygun şekilde faaliyet yürüten Açık Toplum Vakfı'nın yönetiminde yer aldığını aktardı. Vakıf tarafından alınan kararların sadece kendisine yüklenemeyeceğinin altını çizen Kava, artık salıverilmesi gerektiğinde ısrar etti. Dava sonucunda Osman Kavala serbest bırakılmadı. Kavala'nın tutukluluğunun devam etmesine hükmedildi. Davanın bir sonraki duruşmasının 5 Şubat tarihinde görüleceği bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@