Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'un eski tweetleri ortaya çıkınca, "ÖSYM skandalları devam" yorumları geldi.

Yaşanan 2022 KPSS soru skandalı sonrası apartopar görevden alınan eski başkanın yerine atanan yeni ÖSYM Başkanı İsmailağa Cemaati sohbetlerinde ortaya çıktı.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı, ÖSYM Başkanlığı görevine atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un önceden paylaştığı tweetleri ortaya çıkardı ve gerisi geldi.

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS ınavının ardından soruların çalındığı iddiası ortalığı karıştırmıştı ki Yediiklim Yayınevi'nin deneme sınavları ile birçok sorunun aynı çıkması üzerine başlayan kamuoyu tepkisi ardından açıklama yapan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, önce iddialar için "asılsız" demiş sonrasında da apartopar görevden alınmıştı.

İsmailağa Cemaati hakkında neler biliniyor? - BBC News Türkçe

Halis Aygün’ün yerine ise Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararına göre Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı.

Ancak tam da Ersoy'un bir ODTÜ'lü oladuğu konuşulmaya başlamıştı ki CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı bomba bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Maraklı, göreve yeni atanan Ersoy’un önceden Twitter hesabından yaptığı içerikleri paylaşırken "Tarikatçıya "efendim" diyen bir ÖSYM Başkanı'mız var artık." dedi.

ETİKETLER

"Yeni ÖSYM Başkanı, atandığı an Twitter hesabını kapatmış olsa da birkaç tweetine Google sayesinde ulaşılıyor. Tarikatçıya "efendim" diyen bir ÖSYM Başkanı'mız var artık. Arkadaşlar önemli olan atananın değil, atayanın değişmesi. Biz değiştireceğiz." diyen Bülent Maraklı tüm dikkatleri de Ersoy'un geçmişine çekti.

Bu arada da Ersoy’un daha önce İslami NATO'yu savunan söylemleri ve İsmailağa cemaatine bağlı İlkseç Vakfı'nın Nokta Gençlik Örgütü'nün düzenlediği sohbetlere katılması akıllara geldi.  Ayrıca İlim Yayma Cemiyetinin de ziyaret ettiği Ersoy, Halen, Milli Görüşçü Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Başkanlığını yürütmesi ile de tanınıyor.

ESAM ise, İslam NATO’sunun kurulması, İslami Birleşmiş Milletlerin oluşturulmasını savunan bir düşünce kuruluşu olarak öne çıkan bir kuruluş.

Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu! Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu!