Türkiye'nin Kültür Ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, 25 dönüm ormanlık araziyi talan etmek için kendi şirketine onay verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Bakan Ersoy’un ana hissedarı ve yöneticisi olduğu şirketinin Türkbükü’nde yapacağı 5 yıldızlı tatil köyü projesine 25 bin metrekarelik orman arazisinin dahil edilmesine onay vermesi şaşırtmadı tabi ki.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a ait Ersoy Otelcilik, Aralık 2020’de Muğla’da Bodrum Hilton Türkbükü Otel’i bünyesinde bulunduran Azerbaycan merkezli ISR Holding’in bir şirketi olan ISR Turizm’i satın almış ve satın alınan ISR Holding’in ismini 15 Ocak 2021’de MRA Turizm ve Otel İşletmeciliği A.Ş. olarak değiştirmişti.

Ziraat Bankası Bankamatik kartınıza 100.000 TL'ye kadar ödeme yatıracağını açıkladı! Nakit isteyenlere müjdeli haber Ziraat Bankası Bankamatik kartınıza 100.000 TL'ye kadar ödeme yatıracağını açıkladı! Nakit isteyenlere müjdeli haber

Şirketin devriyle otel satın alındıktan sonra yıkıp yerine 5 yıldızlı tatil köyü yapılması kararı alınmış, Bakan Ersoy’un ana hissedarı ve yöneticisi olduğu şirket, 115 bin metrekarelik alana bitişik 25 dönüm arazinin tahsisi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na müracaat etmişti.

Başvuru yapıldı... Kültür Bakanı Ersoy'un otel ısrarı son bulmuyor!

Orman vasfındaki hazine arazilerini tahsisinde sakınca görmeyen bakanlık, gereken onayı da verdi. Yani Bakan Ersoy’un başında olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı, yine Ersoy’un yönetimindeki şirkete 25 dönümlük hazine arazisini tahsis etmiş oldu. Oteller sahibi Bakan'a tahsis edilen 25 bin metrekarelik bu alanda ise 120 odalık bir blok inşa edilecek.

İşlemlerin ardından 3 milyar 678 milyon lira tutarındaki 5 yıldızlı dev tatil köyü projesi için ÇED süreci başlatılırken, verilen ön onayla birlikte 307 oda ve 870 yataklı tesisin önünde engel de kalmamış oldu.

Bu arada şaka gibi olayda, internet üzerinde 2022 yazında hizmete açılacağı duyurulan ve tanıtımları aylar önce başlayan turizm yatırımı için hazırlanan ÇED dosyasındaki görsellerde otel inşaatında ise sona gelindiği de ortaya çıktı.

Bakanlık’tan, Bakan’ın orman talanına onay

Bakan Ersoy'un şirketi Bodrum Hilton Türkbükü'nü satın aldı | Turizm Ajansı | Turizm Haberleri | Turizm Gazetesi