Şehir içi ulaşım ücretlerine gelen zamlarla beraber başta otobüs olmak üzere minibüs ve okul servisine zam geldi. Vatandaş, kazandığı parayı ulaşıma harcamak zorunda kalacak. Peki hangi şehirde otobüs fiyatları arttı?

Yazın döviz ve akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş, birçok belediyenin toplu taşıma ücretlerini gözden geçirmesine neden oldu. Okulların açılmasıyla birlikte, servis ve toplu taşıma maliyetleri mercek altına alındı. Halka, fiyat güncellemeleri konusunda bilgilendirmeler yapılmaya devam ediliyor. Ekim ayıyla birlikte, bu değişiklikler hakkında belediyelerden yeni açıklamalar geliyor.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Eskişehir Şehir İçi Otobüs Biletlerine Zam

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 23 Ekim itibarıyla toplu taşıma ücretlerinde güncellemeye gittiğini açıkladı. Yeni tarifeye göre; tam eskart 15 TL, indirimli eskart 7.50 TL olarak belirlenirken, dolmuş ve minibüs ücretleri 15 TL'ye çıktı. Okul servis fiyatları da mesafeye bağlı olarak sırasıyla; 0-3 km için 990 TL, 0-6 km için 1055 TL, 0-10 km için 1100 TL ve 0-15 km için 1170 TL olarak güncellendi. Önümüzdeki günlerde diğer şehirlerdeki belediyelerden de fiyat güncellemeleri hakkında bilgilendirme bekleniyor.