Milyonlarca otomobil sahibini mest eden haberler gelmeye devam ediyor. Artık bu işleme ücret ödemeyeceksiniz. E-devletten hemen yapabilirsiniz. Detaylar haberimizde

Son günlerde artan akaryakıt fiyatları, otomobil sahiplerinin cebini zorlarken şimdilerde milyonlarca vatandaşı sevindirecek bir haber geldi. Her otomobil sahibinin yapması gereken o prosedür amacıyla bundan sonra ücret talep edilmeyecek. TÜVÜTRK Genel Başkanı bizzat açıkladı. İşte, milyonlarca otomobil sahibini mest edecek olan habere dair merak edilen bütün detaylar. Araç sahipleri, son zamanlarda oldukça yükselen akaryakıt fiyatları için adeta isyan bayrağı açtı. Vatandaşlar ucuza otomobil kullanmanın yollarını da incelemeye başlamışlardı. Şimdilere bütün sürücüleri sevindirecek haber, vasıta muayeneleri adına geldi. TÜVTÜRK Operasyon Genel Müdürü Koray Özcan, yaptığı açıklamayla milyonlarca vatandaşın yüreğine su serpti.

Araç muayeneleri konusu ile ilgili müjdeli haberi veren Özcan, ‘’TÜVTÜRK adına hiçbir vasıta muayenesi amacıyla randevu esnasında ücret talep etmiyoruz. Araç muayenesini yaptırmak isteyen vatandaşlar, hiçbir amaçla hiçbir kuruma para ödemesinler. Başvurular bundan sonra çok basit şekilde yapılabiliyor.’’ ifadelerini kullandı. İşte, yetkililer doğrultusundan belirtiler son vasıta muayenesi haberlerine dair merak edilen bütün detaylar. 

E-devletten yapılabilecek!

Gözden kaçırmayın

En Sonunda Kürsüden de Söylendi: "Ülke Elden Gidiyor!" Ve CHP Halka İndi... En Sonunda Kürsüden de Söylendi: "Ülke Elden Gidiyor!" Ve CHP Halka İndi...

Araç muayenesi randevularının bedava ve basit şekilde alınabildiğine değinen Koray Özcan, ‘’Bizim kendi resmi internet sitemiz var. Vatandaşlar bu site üzerinden otomobil muayene randevularını basitçe alabilirler. Hem de davet merkezimiz de 7/24 otomobil muayenesi alabilmek isteyen vatandaşlar amacıyla hizmet veriyor. Bütün bunların yanı sıra vatandaşlar e-devlete girerek ‘otomobillerim' sekmesi üzerinden hem otomobil muayenesine dair verileri hem de randevu hizmetini basitçe alabilirler. Bu hizmeti bugüne kadar 3 milyon vatandaş amacıyla bedava olarak sağladık.’’ açıklamalarında bulundu. 

Araç muayenesi adına vatandaşları hatalı yönlendiren sitelere karşı önlem aldıklarını da bildiren Özcan, ‘’Vatandaşların her hususta bulunduğu gibi otomobil muayenesi konusu ile ilgili da meşru yollara başvurmaları gerekiyor. Bu husustan hüküm giyip şu an cezaevinde yatan çoğu insan var. Bu düzmece siteler konusu ile ilgili vatandaşlarımızı sıksık ikaz ediyor ve ilanlar yayınlıyoruz. Bilgilendirici SMS’ler atarak vasıta randevularının tamamıyla bedava bulunduğunu bas bas bağırıyoruz. İsteyenler resmi internet sitemiz üzerindeki yazıları da okuyabilirler. Ben değişik noktalarda röportajlar sunarak yurttaşların bilgilenmeleri amacıyla çalışmalarıma da devam edeceğim.’’ ifadelerini kullandı.