Otomobilini Değiştireceklere Müjde! Fiyatlar Yarı Yarıya Düşecek İşte O Tarih

Araba alacaklar ve eski model aracını değiştirecekler müjde! ÖTV indirimi konusunda gündem yoğun. TESK Başkanı ÖTV'de yüzde 50 indirim talebini açıkladı. Otomobil fiyatları yarı yarıya düşecek!

Ekonomi 24.07.2021 - 12:28 24.07.2021 - 12:28 Orhan Yener

Otomobilini değiştirmeyi düşünenler ancak piyasadaki fiyatlardan ötürü kara kara düşünenler, diğer taraftan ilk defa araba sahibi olacaklar müjde! ÖTV indirimi geliyor. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) ÖTV'de indirim talebini açıkladı! ÖTV indirimi konusunda gündem yoğun. TESK Başkanı ÖTV'de yüzde 50 indirim talebiyle ilk fitili ateşledi. Otomobil fiyatları yarı yarıya düşecek! Sıfır ve ikinci el fiyatlarında düşüş beklentisi.

Sıfır ve ikinci el otomobil piyasasında Koronavirüs süreciyle birlikte fiyatlar çıldırmış durumda. Hal böyle olunca sıfır veya ikinci el otomobil almak isteyen vatandaşlar da daha temkinli davranıyor. Ancak piyasalarda oluşan yüksek fiyatlanma sonucu TESK'ten adım geldi! TESK Genel Başkanı Palandöken, canlı yayında yaptığı açıklamayla ÖTV'de indirim talebinde bulundu! Hem istihdamın artması hem de ekonominin, sıfır ve ikinci el piyasasının yeniden canlanması gerektiğini belirten Palandöken, ÖTV'de yüzde 50 indirim talebinde bulunduklarını açıkladı. ÖTV'de yüzde 50'lik indirim hayata geçerse sıfır ve ikinci el otomobil fiyatları hızla düşecek! ÖTV indiriminde son dakika gelişmesinin tüm detayları haberimizin devamında sizlerle...

TESK'TEN ÖTV İNDİRİMİ TALEBİ

ötvindirimi-1

TESK Genel Başkanı Palandöken yaptığı açıklamada otomotiv piyasasının canlanması için ÖTV indiriminin elzem olduğunu aktararak 5-6 yıl önce yapılan indirimi hatırlatarak bugün de aynı şekilde indirime ihtiyaç olduğunu ve araçların yenilenmesi açısından ÖTV indiriminin zorunluluğuna değindi. 

ÖTV indiriminin Devlet'e bir kayıp yaşatmayacağını savunan Palandöken, yan sanayinin gelişmesi ve istihdamdaki artışla ÖTV kaybının sübvanse edileceğini belirtti.

ÖTV'DE  YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE İNDİRİM 

Başkan Palandöken, ÖTV'de yüzde 50'nin üzerinde indirim istediklerini belirterek piyasanın canlanması için Devlet'in de elini taşın altına koyması gerektiğini belirtti. Başta ticari araçlar olmak üzere tüm araçlar için ÖTV indiriminin yapılmasını talep ettiklerini açıklayan Palandöken, bankaların taşıt kredilerinde de iyileştirme yapılması gerektiğini belirtti.

ÖTV İNDİRİMİYLE TALEP PATLAMASI OLACAK

Söz konusu ÖTV indirimi talebi hayata geçerse sıfır ve ikinci el otomobil piyasasında büyük hareketlilik yaşanması bekleniyor. Vatandaşlar da büyük bir merakla ÖTV indirimi konusunda yapılacak resmi açıklamayı beklemeye başladılar. Konuyla ilgili resmi kaynaklardan henüz bir açıklama gelmiş değil. Ancak bu kez ÖTV indirimi konusunda iyimser bir hava hakim. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@