ÖTV İndiriminden Sonra Taşıt Kredilerinde Dev Fırsat! 0,89 Faiz ve 60 Aya Kadar Vade ile Araba Sahibi Olun

ÖTV'de matrah düzenlemesi sonrası araba sahibi olmak isteyenlere o bankalardan sevindiren haber geldi! Sıfır ve ikinci el araçlarda bankalar kampanyalarını artırdı.

Ekonomi 25.08.2021 - 09:13 25.08.2021 - 09:13 Berkay Keskin

Sıfır ve ikinci el otomobil alacaklara bankaların 0,89 faiz ve 60 aya kadar vade seçeneğiyle yeni kredi müjdesi geldi! Siz de çok düşük faizlerle ve uygun vade seçenekleriyle araç sahibi olabileceksiniz. Peki hangi bankaların taşıt kredisi daha avantajlı? Sıfır ve ikinci el otomobil kredilerinde son durum ne? Detaylarıyla birlikte haberimizde sizler için hazırladık.

Sıfır ve ikinci el araç sahibi olmak isteyenleri sevindiren gelişme Ziraat Bankası ve Yapıkredi'den geldi! Ziraat Bankası ve Yapıkredi tarafından yapılan peş peşe açıklamalarla düşük faizli yeni taşıt kredileri duyuruldu. Kısa bir süre önce ÖTV matrahlarında yapılan düzenleme ile birlikte düşen Sıfır otomobil fiyatlarına yeni bir müjde daha eklenmiş oldu. Taşıt kredilerinde vade 60 aya yükselirken faiz oranları da 0,89'dan başlatılıyor. Böylece araç sahibi olmak isteyenlere büyük kolaylık sağlanıyor. Hatta sadece Sıfır otomobiller için değil 2. el araçlar için de uygun ve avantajlı kredi müjdesi de mevcut! Sıfır ve 2. el araç alımlarında faydalanabileceğiniz düşük faizli, uygun vadeli, kolay ödeme koşullu kredi paketlerini bu haberimizde sizler için inceledik. 2021 Ağustos ayının son günlerinde Sıfır ve 2. el araç alımları için en uygun, en avantajlı taşıt kredisi fırsatları haberimizin devamında sizlerle.

Ziraat Bankası Düşük Faizli 2. El Araç Kredisi

İkinci el otomobil alacaklara müjde Ziraat Bankası değil. Ziraat Bankası tarafından hayata geçirilen yeni taşıt kredisi paketleri sadece sıfır otomobil alımlarında değil 2. el alımlarında da geçerli olacak. 2. el araç sahibi olmak isteyenlere Ziraat Bankası'ndan düşük faiz ve uygun vade fırsatı sunuluyor. Şöyle ki 5 yaşa kadar olan 2. el otomobiller için Ziraat Bankası taşıt kredisi 0,89'dan başlayan faiz oranlarıyla ve 60 aya kadar vade seçeneğiyle sunulmaktadır. Ayrıca araç üzerine rehinle taşıt kredisi verildiği için kefil ve ek herhangi bir şartta bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası 2.el taşıt kredisinde kaskolu/kaskosuz farklı bulunmaktadır. Buna göre %0,89'dan başlayan faiz oranlarıyla kolaylıkla araç sahibi olabilirsiniz. Üstelik 60 aya kadar vade seçeneğiyle zorlanmadan ödeyebileceğiniz artan, azalan veya eşit taksitli ödeme planları da oluşturulabiliyor.

Yapıkredi'den 60 Ay Vade Seçeneğiyle Taşıt Kredisi 

Ziraat Bankası'nın ardından Yapıkredi'den de araç sahibi olmak isteyenlere müjde gibi haber geldi. ÖTV indirimi sonrası araç almaya niyet edenlere Yapıkredi'den gelen müjdeli haber, 60 aya kadar vade seçenekli ve %1,49'dan başlayan faiz oranlarıyla finansman imkanı sunuyor. Böylece Yapıkredi'den de düşük faiz üstelik 60 aya varan geniş vade seçenekleriyle finansman desteği sağlayarak kolayca araç sahibi olabilirsiniz. 

ÖTV İndirimi 2. El Fiyatlarını da Düşürecek

ÖTV matrahlarında yapılan düzenleme sonrası Sıfır otomobillerde birçok araç alt vergi dilimine düşerek daha az ÖTV içerir hale geldi. Böylece sıfır otomobil fiyatlarında düşüş yaşandı. Bu düşüşün yakın zamanda ikinci el piyasasında da fiyatları aşağı çekmesi bekleniyor. Şuan halihazırda bazı marka ve modellerde ikinci el araçların sıfırından daha pahalı olduğu gibi çarpık bir durum yaşansa da piyasanın kısa sürede dengelenmesi ve fiyatların normal - olağan seyrine dönmesi bekleniyor. Piyasa uzmanları, sıfır araçlarda olduğu gibi ikinci el piyasasında da büyük çaplı bir indirim dalgası bekliyor.

 ÖTV matrahlarında yapılan düzenleme ile birlikte araç sahibi olmayı bekleyenlerde harekete geçmiş durumda ve en uygun, en avantajlı taşıt kredisi seçenekleri araştırılıyor. Bu haberimizde Ziraat Bankası ve Yapıkredi'nin sıfır ve ikinci el otomobil alımları için sunduğu düşük faizli taşıt kredilerini inceledik. ÖTV indirimi, sıfır ve ikinci el piyasasında yaşanan tüm gelişmeler ve diğer detaylar bu sayfadan sizlerle paylaşılacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@