Oyuncu Seray Kaya Cinsel İstismara Uğradığını Açıkladı

Antalya'da 7 ve 10 yaşındaki küçük kardeşin uğradığı cinsel istismar bütün Türkiye'yi ayaklandırdı.

Gündem 30.06.2021 - 13:12 30.06.2021 - 13:14 Berkay Keskin

Cinsel istismar davasında sanıkların tutuksuz olarak yargılanmasına karar verilmesi üzerine sosyal medya üzerinden binlerce kişi tepki gösterdi. Avukat Feyza Altun ve oyuncu Hafsanur Sancaktutan gibi oyuncu Seray Kaya da sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yaparak,  küçük yaşlarda uğradıkları cinsel istismarları dile getirdi. 

Antalya'nın Finike ilçesinde meydana gelen korkunç olayda, 7 ve 10 yaşlarındaki iki kardeşin, anneleri ve üvey babalarının  arkadaşları tarafından cinsel istismara uğradıkları tespit edildi. Davanın Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmasında tutuksuz olarak yargılanmalarına karar verilmesinin ardından sosyal medya üzerinden binlerce kişi bu karara tepki gösterdi.

Feyza Altun Paylaşım Yaptı  

Çocuklara karşı cinsel istismarın ardından,  yetişkinlerde zamanında uğradıkları cinsel istismarları dile getirerek artık sessiz kalınmaması gerektiğini savundu. Avukat Feyza Altun Instagram üzerinden yapmış olduğu paylaşımda,  küçük yaşta Cinsel saldırıya uğradığını açıkladı.  Altun’un açıklamasının ardından oyuncu Seray Kaya ve meslektaşı Hafsanur Sancaktutan da cinsel istismara uğradıklarını söyledi.

"ARKADAŞIMIN BABASI TARAFINDAN"

Oyuncu Seray Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda,  küçük yaşta arkadaşının babası tarafından cinsel istismara uğradığını açıkladı, ve şu sözleri ifade etti:
Ben de çocuktum. Aileme anlatamayacak kadar çok korkmuştum ve sustum. Arkadaşımın babası tarafından defalarca uğradığım cinsel istismarın suçlusu ben değilim. Artık korkmuyorum. Birbirimizin sesi olmaya, sesini duyuramayan istismara uğrayan çocuklar için ses olmaya devam edeceğim."

Seray Kaya Kimdir?

4 Şubat 1991 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Seray Kaya, Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı. Güzel oyuncu aynı zamanda İsmet Üstekin'den de oyunculuk dersi aldı. Kariyerine ilk adımını ise 2012'de 'Huzur Sokağı' isimli dizi ile attı. 'Kocamın Ailesi' dizisindeki kırmızı şapkalı kız rolü ile dikkatleri üzerine topladı. Devamında ise 'Gülümse Yeter' adlı dizisi de rol aldı. 'Kadın' dizisindeki rolü  ile akıllara kazınan Seray Kaya ekranların aranan yüzü olmaya devam ediyor.
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@