Oyuncular, Müzisyenler! Ünlü İsimler Büyük Tepki Gösterdi!

Sanat camiasında büyük tepki! Ünlü oyuncular ve müzisyenler dün açıklanan pandemi normalleşme kararlarına büyük tepki gösterdi.

Magazin 01.06.2021 - 11:50 01.06.2021 - 12:10 Ece Sahan

Ezgi Mola, Gülben Ergen, Harun Tekin, Demet Akalın.... Tüm sanat camiası ve ünlü isimler normalleşme adımlarında alınan kararlara isyan etti!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle özellikle müzisyenler büyük bir darbe aldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı kalan kafeler, sanat etkinlikleri, konserler, sinema salonları sanat sektörün derinden yaraladı. 

Pek çok müzisyen işsiz kalarak intihar etti. Kafelerde söyleyen, ünlü isimlerin arkasında çıkan onlarca müzisyen evlerine ekmek götüremedi.

1 Haziran itibariyle ise normalleşme kararları alınacağı söylenmişti ve dün yeni normalleşme tedbirleri açıklandı. Ancak yine tartışmalı kararlar alındı. 

Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada normalleşme kararlarını açıkladı. Ancak kararlar büyük tepki çekti. Alınan kararlara göre sokağa çıkma kısıtlamasının başlama saati bir saat geri çekilerek 22.00 olarak belirlendi ve pazar günleri sokağa çıkma yasağının devam edeceği duyruldu. 

Bu karara sanat camiası artık isyan etti. Ünlü isimler bir bir tepki göstren paylaşımlar yaptı.

Masumlar Apartmanı dizisinin yıldızı Ezgi Mola, Ayşe Özyılmaz'ın "Otobüslerde metroda camide açılış töreninde kahvehanede bakanların tekne partisinde Ulaş mayıp gece ondan sonra tiyatroda konserde canlı müzikli ve pazar günleri bulaşan virüs sana da günaydın" tweetini paylaştı.

Deniz Çakır "Neden tiyatrocular ve müzisyenler yok sayılıyor" paylaşımında bulundu.

Şarkıcı Bengü "Neden bizi kimsde duymuyor, Neden işsiz kalan binlerce müzisyeni kimse görmüyor" diye sordu.

Gülben Ergen ise "Restoran kafeterya sabah 7 akşam 21.00 demek konser yok, müzik yok, sanata sanatçıya, müzisyene yaşamak yok demek mi?" diye isyan etti.

İzzet Çapa'da "Biz, ekmeğini gece saat 21:00’den sonra kazanan mekanlar… Ekmeğini o saatten sonra çıkartanlar. Müzisyenler, şarkıcılar, ışıkçılar, sesçiler velhasıl ancak o saatten sonra sahne alabilenler." diye sordu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@