2019'un Ocak ayında 6. 5 milyon euro bedelle Galatasaray'dan Bundesliga ekibi Stuttgart'a transfer olan Ozan Kabak'ın kariyeri gittikçe büyüyor.

2019'un Ocak ayında 6.5 milyon euro bedelle Galatasaray'dan Bundesliga ekibi Stuttgart'a transfer olan Ozan Kabak'ın kariyeri gittikçe büyüyor. Bu transferden sadece 6 ay sonra bir başka Alman kulübü Schalke'ye 15 milyon euro karşılığında transfer olan olan 20 yaşındaki genç oyuncu burada başarılı bir performans sergiledi. Ancak topladığı 8 puanla Bundes Liga'nın dibine demirleyen Schalke'nin kötü günler geçirmesi Ozan Kabak'ı da etkiledi. Genç oyuncunun yeteneğinin farkında olan Liverpool devreye girdi ve 25 milyon euro karşılığında Ozan Kabak'ı 6 aylığına kiraladı.

Jurgen Klopp'tan Ozan Kabak açıklaması!


20 yaşındaki milli oyuncunun Liverpool ile sözleşmeye imza atmasından sonra konuşan Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp, Ozan Kabak hakkında konuştu. Arsene Wenger'in, bu genç oyuncunun ilerde Schalke kaptanı olacağını söylediğini hatırlatan Klopp, kötü günler geçiren Schalke nedeniyle Ozan Kabak'ın da kötü günler geçirdiğini belirtti. Ozan Kabak'ın büyük bir karakter olduğunu kaydeden Klopp, 20 yaşındaki stoperin Türkiye'nin herhangi bir takımında oynayacakken yurt dışını tercih ettiğini vurguladı.


Terim'den duygulandıran paylaşım!


Schalke 04, Twitter'dan paylaştığı mesajda, Ozan Kabak'a Liverpool yolculuğunda başarılar diledi. Bir buçuk yıl boyunca Schalke'de top koşturan Ozan ise, takımın yakın gelecekte hak ettiği yere geri döneceğine inandığını aktardı ve tüm taraftarlara teşekkür etti. Ozan Kabak'ın transferiyle ilgili Instagram hesabından paylaşım yapan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, güvenini boşa çıkarmayan genç stoperin transferi sonrasında gururlandığını bildirdi.