Özbekistan bir dizi önemli personel ataması yaptı

Özbekistan'da bir dizi önemli personel ataması yapıldı. “28 Ocak 2019 tarihli Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca, Ganiyev Elyar Mazhidovich, Özbekistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı'na yatırım ve dış ekonomik ilişkiler konularında

Dünya 29.01.2019 - 14:21 04.05.2021 - 04:26 İlan35
Özbekistan'da bir dizi önemli personel ataması yapıldı.

“28 Ocak 2019 tarihli Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca, Ganiyev Elyar Mazhidovich, Özbekistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı'na yatırım ve dış ekonomik ilişkiler konularında onaylandı. yatırım ve dış ticaret politikasının uygulanması "- Özbekistan Cumhurbaşkanı'nın bir basında çıkan hizmette.

Ayrıca, “Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca 28 Ocak 2019 tarihli Otazhonov Nodir Sobirovich, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na ekonomik sektörlerin gelişimi, yatırımların uygulanması ve dış ticaret politikaları konusunda danışman yardımcısı olarak atandı”.

Bu bakımdan, Özbekistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı - Dış ticaretin geliştirilmesi, ihracat potansiyeli, mühendislik, otomotiv, elektrik, savunma, pamuk işleme ve hafif sanayi, ürünlerin standardizasyonu için Kompleks Başkanı'nın görevinden de kurtuldu.

Ayrıca, "28 Ocak 2019 tarihli Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca, Özbekistan Cumhuriyeti Ziraat Bakanı görevine Khodjayev Zhamshid Abdukhakimovich, Özbekistan Cumhuriyeti Dış Ticaret Bakanı görevinden alındı.

Aynı zamanda, 28 Ocak 2019 tarihli Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca, Özbekistan Cumhuriyeti'nin yatırım ve dış ticaret bakanları yardımcılığına atandı. Özellikle Bekenov Sunatulla Husanovich, Özbekistan Cumhuriyeti'nin yatırımları ve dış ticareti için ilk bakan yardımcılığı görevine atandı ve bu bağlamda Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Komitesi'nin ilk başkan yardımcısı görevinden, yatırımlar için Özbekistan Cumhuriyeti'nin yatırımları için görev yaptı. Yatırımlar için dışişleri bakanlığı ve dışişleri bakanlığı görevine Kudratov Laziz Shavkatovich görevinden alındı. Özbekistan Cumhuriyeti’nden, bununla bağlantılı olarak, Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Komitesi’nin ilk başkan yardımcılığının görevinden kurtuldu. Yatırım Vafaev Shukhrat Abdusharifovich, Yatırım ve Özbekistan Cumhuriyeti Ticaret Bakan Yardımcısı atandı Bu konuda, Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Yatırım Komitesi Başkan Vekilliği görevinden alındı. Abdidov Badriddin Nurutdinovich de Özbekistan Cumhuriyeti Yatırım ve Dış Ticaret Bakan Yardımcılığı görevine atandı, bu nedenle Özbekistan Cumhuriyeti Dış Ticaret Bakan Yardımcısı görevinden alındı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@