Baykar’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti. Peki Özdemir Bayraktar kimdir? Özdemir Bayraktar cumhurbaşkanının nesi oluyor?

Baykar yönetim kurulu başkanı ve kurucusu Özdemir Bayraktar vefat etti. Aynı zamanda Türkiye'de SİHA’nın fikir babası olan Özdemir Bayraktar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dünürüydü. BAYKAR tarafından yapılan açıklamada Özdemir Bayraktar'ın cenazesinin 19 Ekim Salı günü öğle namazından sonra Fatih Camii'nden kaldırılacağı duyuruldu. Peki Özdemir Bayraktar kimdir, kaç yaşında öldü? Özdemir Bayraktar neden öldü?

Türk savunma sanayi ne yaptığı katkılarla tanınan Baykar Holding kurucusu Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti. Baykar kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Özdemir Bayraktar aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dünürüydü. Haluk ve Selçuk Bayraktar'ın babası olan Özdemir Bayraktar ölüm haberi ile yakınlarını yasa boğdu. Özdemir Bayraktar'ın ölüm haberini Baykar Genel Müdürü ve oğlu Haluk Bayraktar sosyal medya hesabından verdi. Peki Özdemir Bayraktar neden öldü? Özdemir Bayraktar kaç yaşında öldü?

ozdemir-bayraktar-kimdir-ozdemir-bayraktar-oldu-mu-kac-yasinda-neden-oldu-2

ÖZDEMİR BAYRAKTAR HAYATINI KAYBETTİ

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar babası Özdemir Bayraktar'ın vefat haberini sosyal medya hesabından verdi. Haluk Bayraktar Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Özdemir Bayraktar, Babamız, ilham kaynağımız bugün Hakk’ın rahmetine kavuştu. Değerlerinden taviz vermeden adanmış bir ömür yaşadı. Yılmak bilmeyen azmiyle araştırıp üretenlerden oldu. Haksızlıklar karşısında hiç pes etmedi, gücü yettiğince yardım etti. Allah rahmet eylesin." ifadelerini kullandı.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Hemen ardından Baykar tarafından yapılan açıklamada ise Özdemir Bayraktar'ın cenazesinin 19 Ekim Salı günü öğle namazından sonra Fatih Camii'nden son yolculuğuna uğurlanacağı ifade edildi.

ÖZDEMİR BAYRAKTAR NEDEN ÖLDÜ?

Baykar kurucusu, Türk SİHA'larının mimarı olan Özdemir Bayraktar aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dünürüydü. Özdemir Bayraktar daha önce bir kalp krizi geçirmiş ve uzun süre boyunca hastanede tedavi görmüştü. Özdemir Bayraktar'ın ölüm nedeni henüz açıklanmadı.