Türkiye'de ekonomik kriz devam ederken ünlüler arasında kutuplaşma ayrışmada gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu anlamda son kapışanlar Kıraç ve Özgür Demirtaş oldu. Peki Özgür Demirtaş ile Kıraç neden kavga etti? Kıraç kimdir, ne dedi? İşte detaylar

Sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden başlayan kavga adeta gündem yarattı. Ülkede ekonomik kriz varken, hükümete yakın olan sanatçı Kıraç, Özgür Demirtaş'a çattı. Müzisyen Kıraç’ın sosyal medya hesabından Özgür Demirtaş’la girdiği polemik gündem olurken Demirtaş’ın “Kim bu Kıraç” diye sormasına da cevaplar gecikmedi. Peki Özgür Demirtaş ile Kıraç neden kavga etti? Kıraç kimdir, ne dedi? İşte detaylar 

Özgür Demirtaş ile Kıraç neden kavga etti? 

Kıraç’ın “İsmi lazım değil bir ekonomi yazarı ya da finansçıyı hem de Türkiye’de, 4 milyona yakın insan niye takip eder!” ifadelerini kullandığı paylaşıma Özgür Demirtaş’tan cevap geldi

Demirtaş ise “Ülkede istediği kadar ünlü olamayan ve gündeme gelmek isteyen kim varsa bana yazıyor. Te Allahım yarabbim Kim bu Kıraç?” ifadelerini kullandı.

Özgür Demirtaş’ın bu ifadelerine cevap veren Kıraç ise, “Açık söyleyeyim; Ben bıktım bu kibirden ve kendi ülkemde bana had bildirmeye çalışan Anglo Sakson tavırlardan! Kim olmalıyım yalın bir soru sormak amacıyla kardeşim kim?” dedi.

Ergenekon-Balyoz tertiplerinde kumpaslarla hapse atılan vatanseverlerin yanı sıra durmuş bir müzisyen olan Kıraç’ın ülkede ekonomik bir kriz yaşandığını atlayarak, bir ekonomistin neden takip edildiğini anlamaması ya da anlamıyormuş gibi yapması ile sosyal medyada reaksiyon gördü.

Sosyal medyada “Kıraç’ın “bir ekonomisti neden dört milyon vatandaş takip ediyor” değil, dört milyon birey neden sanat ve kültür değil de ayçiçek yağı konuşuyor diye sorması gerekir. O’na yakışan bence budur” ve “Bir ekonomisti niye bu kadar kisi takib ediyor diye soran kisi de, ya bu ulkede yasamiyor, ya da tuzu kuru, ya da tuzu kuru olmak icin iktidara yanasmaya calisiyordur” dendi.

Kıraç kimdir?

Öğretmen bir babanın çocuğu olarak ilk öğrenimine doğduğu yerde başladı. 1982'de ilkokul dördüncü sınıftayken babasının tayini nedeniyle ailesiyle eş güdümlü İstanbul'a yerleşti. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Hasköy'de tamamladı.

Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor! Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor!

Lise eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği seksiyonuna girdi. 1992 senesine gelindiğinde Ortaköy bir barda sahne hayatına başladı. Kendi müziğini daha geniş kitlelere duyurma, paylaşma arzusu neticesi 1994 senesinde ilk demo kasetini hazırladı. Bir arkadaşının vasıtasıyla TMC Film ile tanıştı. 1998 senesi Mayıs ayında ilk albümü Deli Düş pazara sürüldü. “Dağların Kadını”, “Talihim Yok Bahtım Kara” ve “Ben Yolumu Bulurum” şarkılarına klip çekildi.