Özlü: Evde Oturmalı, Eve Kimseyi Almamalıyız! Sert Yasaklara Maruz Kalacağız!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr.

Sağlık 19.11.2020 - 23:50 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, corona virüs vaka sayısının giderek yükseldiğini ve çok ciddi tehdit edici seviyelere ulaştığını belirterek sosyal medya hesabından vatandaşları uyardı. Türkiye'nin coronavirüs önlemlerini arttırmak zorunda kalabileceğini ve radikal yasakları uygulamak zorunda kalabileceğine değinen Özlü, "eğer hepimiz kurallara uymazsak daha çok yasaklara ve daha radikal yasaklara maruz kalacağız" dedi.

Herkesin 'evde oturması ve eve kimseyi almaması' uyarısında bulunan Özlü, "kamuda daha fazla denetim arttırılacak. Sosyal alanlarda denetim çok daha fazla arttırılacak. Bu dönemde evde oturmalı ve coronavirüs nedeniyle eve kimseyi almamalıyız" açıklamasında bulundu.

Çok sayıda kişi Özlü'nün açıklamalarına tepki gösterirken, "coronavirüs vaka sayılarını açıklayın, durumun ne olduğunu bilmek istiyoruz" dedi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@