Pakistan, TAPI doğal gaz boru hattının inşasına yönelik taahhüdünü doğruladı

Pakistan Federal Petrol Bakanı Sarvar Khan, Türkmen büyükelçisi Atadzhan Movlanov'u aldı ve onunla TAPI doğal gaz boru hattı projesiyle ilgili konuları görüşdü. Ulusötesi gaz boru hattının dört devletin topraklarından geçeceğini hatırlayın - Türkmenistan

Dünya 02.02.2019 - 14:55 04.05.2021 - 04:26 İlan35
Pakistan Federal Petrol Bakanı Sarvar Khan, Türkmen büyükelçisi Atadzhan Movlanov'u aldı ve onunla TAPI doğal gaz boru hattı projesiyle ilgili konuları görüşdü.
Ulusötesi gaz boru hattının dört devletin topraklarından geçeceğini hatırlayın - Türkmenistan, Afganistan, Pakistan ve Hindistan (TAPI). Geçen yılın başından bu yana, doğalgaz boru hattının Türkmen bölümünün inşaatı tamamlandı.
Daha önce, Afgan hükümeti tesisinin inşaatını 2019 yılına kadar tamamlamayı umuyordu, ancak Herat'ın batısındaki Şubat açılış törenini uzun bir ara izledi - o sırada zeminde güvenlik de dahil olmak üzere hazırlık çalışmaları yapıldı.
Afgan bölgesinin rotası, birçoğu militanların faaliyetlerinin artmasıyla karakterize edilen Herat, Farah, Helmand ve Kandahar eyaletlerinin bölgelerinde uzanıyor.
Hatırlama. Geçtiğimiz yıl, radikal Taliban hareketi işi engellemeyeceğine söz verdi, ancak militanlar tarafından kontrol edilen bölgelerin madenciliği çoktan ertelenmişti.
Proje çalışmasındaki sorunlara rağmen, Sarvar Khan, Türkmen büyükelçisine, Pakistan ekonomisi ve bölgesel entegrasyon için bir gaz boru hattı inşa etmenin önemine dikkat çekerek, uygulama konusundaki taahhüdünü verdi.
Pakistan medyasına göre, yakında Pakistan Petrol Bakanlığının TAPI doğalgaz boru hattı şirketi ile projede yeni bir çalışma aşaması arifesinde bir işbirliği anlaşması imzalaması bekleniyor.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@