Reyting rekorları kıran Mucize Doktor dizisinin yeni bölümünde yaşanan olaylar izleyenleri adeta şaşkına çevirdi. FOX TV'de yayınlanan Mucize Doktor'un yeni bölüm fragmanı yayınlandı.

Reyting rekorları kıran Mucize Doktor dizisinin yeni bölümünde yaşanan olaylar izleyenleri adeta şaşkına çevirdi. FOX TV'de yayınlanan Mucize Doktor'un yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölüm fragmanı yayınlanan Mucize Doktor, izleyenleri daha bölümü yayınlamadan şaşkına uğrattı. Başrollerinde Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal gibi çok sayıda başarılı ismin yer aldığı Mucize Doktor'un yeni bölümü sabırsızlıkla bekleniyor. Mucize Doktor'un yeni bölümünde başrol olan Ali Vefa'nın ölüm ile mücadele ettiğini görüyoruz. Ölüm ile mücadele eden ve ölüm ile burun buruna gelen Ali Vefa'yı kurtarmak için ekip arkadaşları ellerinden geleni yapar. Mucize Doktor Ali Vefa'nın sağlık durumu iyiye gitmek yerine daha da kötüye gider. Ali Vefa'nın ölmemesi için ellerinden geleni yapan ekip arkadaşları, Ali Vefa'ya özel bir tedavi uygulamak isterler. Dizide geçen özel tedavi yöntemi ise izleyenlerin dikkatini çekti. Mucize Doktor dizisinde geçen 'palyatif bakım' ın ne olduğunu izleyenler merak etti. Mucize Doktor Ali Vefa'ya uygulanacak bakım olan palyatif bakım nedir diye sorulmaya başlandı. Palyatif bakım nedir? Mucize Doktor Ali Vefa'nın alındığı palyatif bakım ünitesi nedir?

Palyatif Bakım Nedir?

Mucize Doktor dizisinde kullanılan sağlık terimi, izleyenlerin dikkatini çekti. İzleyenler tarafından merak edilen bu tedavi yöntemi merak edildi. Mucize Doktor dizisinde başrol olan Ali Vefa'yı hayata döndürmek ve iyileştirmek için türlü türlü tedavi yöntemleri, ilaçlar kullanılıyor. Tüm bu uygulanan tedavilere yanıt vermeyen Ali Vefa'ya bu defa özel bir tedavi uygulamaya karar veriyorlar. Ali Vefa'ya uygulamak istedikleri tedavi yöntemi ise sadece özel durumlarda ve hastalıklarda kullanılan bir yöntemdir. Mucize Doktor'da Ali Vefa'yı iyileştirmek için palyatif bakım ünitesine almak istediklerini söylüyorlar. Mucize Doktor'da geçen bu tıbbi terimin ne anlama geldiği merak edildi.

Playtaif bakım, hayati tehlikesi olan ve hayati tehlike yaşayan hastalara ve hastaların ailelerine; hastalık ve tedavi süresi boyunca yaşadıkları rahatsızlıkları, ağrıları, maddi ve manevi sorunları en aza indirmeyi amaçlayan bir bakım türüdür. Palyatif bakım ünitesine alınan hastalara özel tedaviler uygulanır. Palyatif bakım ünitesinde hastaya, hastalığına yönelik erken tanı koyabilmek, hastaların komplikasyon risklerini en aza indirmek, hastalığına uygun tedavi yöntemini uygulamak ve hasta yakınına evde bakım eğitimi veren bir ünitedir. Bu ünite sayesinde hasta ve hasta yakını, yaşam kalitesini arttırır.Palyatif Bakım Faydaları

Palyatif bakım ile ağrı ve sancılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Stres yaratan olaylardan, durumlardan ve düşünceler uzaklaşarak kurtulmanıza yardımcı olur.

Hastayı ve ailesini olabilecek her türlü kayba ve olumsuzluğa karşı hazırlar.

Hastanın ölüme kadar olabildiğince iyi şartlarda yaşamasını sağlar.

Ölümü normal bir süreç olarak anlamanıza yardımcı olur.

Palyatif bakım ölüme sürüklemez aksine hastanın tedavisine ve psikolojisine olumlu etki sağlar.

Kemoterapi veya radyasyon terapisi alan hastalara stres yaşamamaları ve tedavilerine katkı sağlamak için uygulanır.

Ayrıca hasta yakınlarına da ölümden sonraki yas süreci için destek verir.