Geçen yıl Kasım ayının sonlarında getirilen pandemi yasakları sayesinde günlük vaka sayısı ve ölüm oranlarında ciddi bir düşüş meydana geldi. 14 Ocak'ta başlayan aşılanmayla birlikte vatandaşlar da Pandemi yasakları ne zaman gevşeyecek? sorusunun cevabın

İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı! İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı!
Geçen yıl Kasım ayının sonlarında getirilen pandemi yasakları sayesinde günlük vaka sayısı ve ölüm oranlarında ciddi bir düşüş meydana geldi. 14 Ocak'ta başlayan aşılanmayla birlikte vatandaşlar da Pandemi yasakları ne zaman gevşeyecek? sorusunun cevabını internetten aratmaya başladı. Pandemi yasaklarının gevşetilmesi için aşılanmanın belli bir sayıya ulaşması ve vaka oranlarının düşmesi gerektiği kaydedildi. Mart ayının sonlarına kadar "hareketliliğe sebep olan" yaklaşık 12 milyon kişinin aşılanacağı ve kısıtlamaların gevşetileceği iddia ediliyor.Dün Türkiye'ye gelen ikinci parti koronavirüs aşısı olan 6.5 milyon doz aşının iki hafta boyunca güvenilirliği test edilecek. Daha sonra bu aşılar 65 yaş ve üzeri vatandaşlara uygulanmaya başlanacak. Şubat ayının ikinci haftasında başlayabilecek aşılanmayla birlikte aşılanmanın ilk 3 milyon dozu uygulanacak. İlk parti koronavirüs aşılarının da ikinci dozunun bu tarihlerde uygulanacağı düşünülürse Şubat ayının sonunda ülkede yaklaşık 6 milyon kişinin aşılanmış olacağı bildirildi.


Pandemi yasaklarının gevşetilmesi konusunda iki görüş ön plana çıkıyor!


Pandemi yasakları ne zaman gevşeyecek? sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından aratılıyor. Hürriyet yazarı Nuray Babacan'ın haberine göre hükümette pandemi yasaklarının gevşetileceği tarihle ilgili iki senaryo ön plana çıkıyor. Yasakların daha erken gevşetilmesini savunanlar, okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı 15 Şubat'ta diğer yasakların da gevşetilmesini istiyor. Ekonomik koşulları ön planda tutan bu gruba göre kafe ve restoranların Şubat ayının ortasında kontrollü olarak açılması gerekiyor. Pandemi yasaklarının gevşetilmesi için acele edilmemesi görüşünü paylaşanlar ise aşılanmanın sona ermesinden sonra kısıtlamaların gevşetilmesi gerektiğini belirtiyor.