Pandemide ihtiyacı olanlara 3. faz ödemeler devam ediyor! Başvurana aile başına 1.100 TL karşılıksız para veriliyor

Pandemide ihtiyacı olanlara 3. Faz ödemeler devam ediyor! Başvurana aile başına 1.100 TL karşılıksız para veriliyor. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 05.10.2021 - 19:22 05.10.2021 - 19:22 Volkan Arık

Pandemide ihtiyacı olanlara 3. Faz ödemeler devam ediyor! Başvurana aile başına 1.100 TL karşılıksız para veriliyor. Nakit para ihtiyacı olan ve koronavirüs salgını sürecinde ekonomik zorluk çeken milyonlarca vatandaşa devlet yardımı veriliyor. Maddi sıkıntı çeken vatandaşların ihtiyaçlarına ilaç gibi gelen ödemeler aile başına sağlanıyor. Başvuru koşulu bulunan devlet yardımı ödemeleri için e-devlet üzerinden başvurular kabul ediliyor. Peki kimler pandemi yardımı alabilir? Pandemi yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Ülkemizde 2020 yılının Mart ayında başlayan koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde hemen hemen her kesime devlet tarafından destek ödemeleri verildi. Türkiye'ye yaptığı destek ödemeleri ile birlikte ekonomik anlamda dünyada en az hasar alan ülkelerden biri haline dönüştü. Devletin ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verdiği pandemi desteği ödemeleri hala devam ediyor. Başvuru yapan vatandaşlar hala pandemi yardımı ödemesi alabiliyor. 1100 TL pandemi yardımı kişi başına değil hane başına veriliyor. Başvurular e Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal yardım ve destek ödemeleri bölümünden yapılıyor. Peki pandemi yardımı başvuru şartları neler? Kimler pandemi yardımı alabilir?

pandemide-ihtiyaci-olanlara-3-faz-odemeler-devam-ediyor-basvurana-aile-basina-1100-tl-karsiliksi-3

3 FAZ ÖDEMELERİ DEVAM EDİYOR

Koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde devlet vatandaşının maddi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına hibe destekleri, Kredi destekleri, kısa çalışma ödeneği Birgül vergi indirimleri başta olmak üzere birçok farklı kalemde destek sağlamıştı. Özellikle pandemi ücret desteği ihtiyaç sahibi vatandaşların bütçesine katkı yaptı. Üç ayrı Faz ödeme ile milyonlarca vatandaş karşılıksız devlet yardımı aldı. Şu anda 3 fazla ödemeleri hala devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada 3.faz pandemi yardımı ödemeleri tutarının 2.3 milyar olduğunu duyurdu.

pandemide-ihtiyaci-olanlara-3-faz-odemeler-devam-ediyor-basvurana-aile-basina-1100-tl-karsiliksi-2

E-DEVLET PANDEMİ YARDIM BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Pandemi yardımı almak isteyen vatandaşları için e-devlet başvuruları açık. Ön başvuru yapmak isteyenler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesine girerek sosyal destek ödemeleri başvurusu yapabilir. Ödemeler için vatandaşlardan Banka hesabı bilgisi isteniyor. Banka hesabı olmayan vatandaşlar ise ödemelerini PTT şubeleri aracılığı ile alabiliyor. Özellikle yaşlı engelli ve hasta olan vatandaşlar PTT şubelerine gidememeleri halinde görevliler ödemeleri evleri ne kadar getirip teslim ediyor.

pandemide-ihtiyaci-olanlara-3-faz-odemeler-devam-ediyor-basvurana-aile-basina-1100-tl-karsiliksi-1

KİMLER PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU YAPABİLİR?

Pandemi yardımından faydalanabilmek için birtakım kriterlere uygun olmak gerekiyor. Belirlenen şartlara göre düzenli geliri olmayanlar bir herhangi bir işte çalışmayanlar, günlük yevmiye ile Çalışanlar ve işsizler başvuru yapabiliyor. pandemi yardımı için her haneden bir kişinin başvuruları kabul ediliyor.

PANDEMİ YARDIMI ALAMAZ?

Pandemi yardımı alamayacak vatandaşlar ise memurlar, emekliler, kamu çalışanları, kısa çalışma ödeneği alanlar, işsizlik maaşı gibi desteklerden faydalananlar ve daha önceden pandemi yardımı alanlar olarak belirlendi. Bu kapsam dışında kalan vatandaşlar e-devlet üzerinden sosyal destek bölümünden pandemi yardımı başvurusu yapabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@