Toplu birikimi parası olan vatandaşlar bankalara akın ediyor. Bankaların en yüksek mevduat faiz oranları patlama yapmış durumda. Kazanç aylık net 18.000 TL'ye ulaştı. Dolar, altın ve coin'lerin ise papucu dama atıldı.

Günlük vadeli mevduat hesaplarında vatandaşların birikimleri durduğu yerden katlanmaya devam ediyor. Kur korumalı TL mevduat hesapları ile kısa süre önce ciddi bir getiri sağlayan birçok vatandaş, KKM sisteminin yaygınlaşmasının ardından vadeli mevduat hesaplarına ilgisi arttı. Bankalar ise avantajlı hoş geldin faiz oranları ile KKM dışındaki vadeli mevduat hesaplarında da birçok ayrıcalık ve yüksek faiz getirisi sunuyor. Son dönemde faiz oranlarında düşüş yaşansa da birçok kişinin 32 günlük vadeli mevduat hesaplarını tercih ettikleri ifade edildi. Peki, en yüksek mevduat faiz oranları hangi bankalarda? İşte yeni oranlar…

Birikimini bankaların vadeli mevduat hesapları ile günlük olarak değerlendirmek ve vadesi bozulmadan birçok günlük bankacılık işlemini ayrıcalıklı oranlarla yapmak isteyenler bankaların mevduat hesaplarını araştırmaya devam ediyor.

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Parası olan bankalarda kuyruk oluşturacak! Kazanç aylık net 18.000 TL'ye vardı! Dolar, altın ve coin'e gerek kalmadı. ING Bank, Akbank, Alternatif Bank ve Vakıfbank mevduat faiz oranları başta olmak üzere Türkiye’de en çok tercih edilen bankaların güncel hoş geldin faizleri, Mart 2022 itibariyle de vatandaşların birikimlerini değerlendirmelerini sağlıyor. Yüksek faiz oranlarından yararlanarak, 32 günlük en yüksek mevduat getirisin elde etmek isteyenlere söz konusu bankalar tarafından avantajlı bankacılık fırsatları da sunuluyor.

Bankaların en yüksek mevduat faiz oranları ise şöyle:

·         ING Bank e – Turuncu Hesap Faiz Oranı: %19 oldu

·         Akbank Vadeli Hesap TL Faiz Oranı: %18,25 oldu

·         Alternatif Bank VOV Hesap Faiz Oranı: %20,50 oldu

·         Vakıfbank Tanışma Faizli Hesap Faiz Oranı: %17 oldu

·         Garanti BBVA E – Vadeli Hesap Faiz Oranı: %14,50 oldu

·         QNB Finansbank Enpara Vadeli Hesap Faiz Oranı: %14 oldu

·         HSBC Modern Hesap Faiz Oranı: %18 oldu

·         Burgan Bank ON Hesap Faiz Oranı: %19,75 oldu

·         Fibabanka Kiraz Hesap Faiz Oranı: %20 oldu

·         Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranı: %18,25 oldu

·         Denizbank E – Mevduat Hesap Faiz Oranı: %18,75 oldu

Gözden kaçırmayın

İnanılmaz! Korkunun Bedeli 31 Mliyar Lira! İnanılmaz! Korkunun Bedeli 31 Mliyar Lira!


1.100.000 TRY için 32 gün mevduat için verilen aylık paralar