TV 8'in gündüz kuşağında yeni başlayan programı Paylaş benimle ilk bölümüyle yoğun ilgi gördü. Programın ilk bölüm konuğu ise bir dönem Türkiye'nin hafızasına kazınan Çilem Doğan oldu. İzleyiciler Çilem Doğan'ın hikayesini gözyaşları içerisinde izlerken arama motorunda da Çilem Doğan kimdir, Kaç yaşında sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Peki Paylaş benimle Çilem Doğan kimdir? Çilem Doğan kimin neden öldürdü?

Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8 de yeni bir gündüz kuşağı programı daha başladı. Paylaş Benimle isimli programın ilk konuğu ise bir dönem hikayesi ile Türkiye'yi derinden sarsan Çilem Doğan oldu. Yeni başlayan programda Çilem Doğan'ın hikayesi yine izleyenleri gözyaşlarına boğarken arama motorunda ise Çilem Doğan kimdir, kaç yaşında sorusunun yanıtı araştırıldı. Peki hikayesi ile herkesi ağlatan Paylaş Benimle Çilem Doğan kimdir? Çilem Doğan kimi, neden öldürdü, nasıl tahliye oldu?

paylas-benimle-cilem-dogan-kimdir-kac-yasinda-cilem-dogan-kimi-neden-oldurdu-2

Çilem Doğan kimdir, kaç yaşında?

Türkiye'de Çilem Doğan ismi 2016 yılında bir cinayet davası ile tanındı. Kendisini fuhuşa zorlayan kocasını öldüren Çilem Doğan o dönem 33 yaşındaydı. Aslen Adanalı olan Çilem Doğan 2,5 yaşında bir çocuk sahibi iken başına gelenler sonrasında cezaevine girmiş 2 yıl boyunca tutuklu kalmıştı. 2016 yılında yapılan son duruşma ile birlikte 50.000 lira kefaletle serbest kalan Çilem Doğan Türkiye'nin gündeminde uzun süre konuşulmuştu. Özellikle Çilem Doğan'ın “biraz da erkekler ölsün” sözleri hafızalara kazınmıştı.

Çilem Doğan kimi, neden öldürdü?

8 Temmuz 2015 tarihinde Adana Merkez Seyhan bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde yaşanan olayda Çilem Doğan kendisine sürekli şiddet uygulayan ve fuhuşa sürüklemek istediğini iddia ettiği 33 yaşındaki Hasan Karabulut'u tabanca ile vurarak öldürmüştü. O dönem evli olduğu için soy ismi Karabulut olan Çilem Doğan olayın ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Çilem Doğan hakkında Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile dava açılmış ve ardından 15 yıl hapis cezası kararı verilmişti.

Çilem Doğan'ın avukatları bu kararın ardından yoğun bir hukuk mücadelesine girerken sonunda başarılı oldu. 2 yıl cezaevinde tutuklu kalan Çilem Doğan 50.000 TL kefaletle serbest bırakıldı. Çilem Doğan ismi Türkiye'de uzun yıllar boyunca konuşulan ve kadına şiddet mağdurlarının temsilcisi bir isim olarak görülmüştü.

paylas-benimle-cilem-dogan-kimdir-kac-yasinda-cilem-dogan-kimi-neden-oldurdu-3

Paylaş benimle programı ile ekranda olacak

Çilem Doğan'ın hayat hikayesi Paylaş benimle isimli programla TV8 ekranlarına taşınıyor. Daha önce hiç bir Televizyon kanalına çıkmayan sadece haber bültenlerinde röportaj veren Çilem Doğan gözyaşları içerisinde hayat hikayesini anlatıyor. Paylaş benimle 12 Temmuz Pazartesi yeni bölümü ile TV8 de...