2014 yılından bugüne devam eden ve pek çok ünlü şarkıcının katılımıyla Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen Zeytinli Rock Festivali iptal edildi. Perde arkası ise sosyal medyada yankılandı.

Burhaniye Kaymakamlığı tarafından uygun bulunmayan, vatandaşların yoğun şikayetinin olduğu söylenen açıklama sonrası 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde planlanan Zeytinli Rock Festivali iptal oldu.

İlk olarak Zeytinli Rock Festivali için bahsedilen şikayetinin İlim Yayma Cemiyeti tarafından gerçekleştiği bilgisi gazetecii hesaplar tarafından soyal medyada yayınlandı sonra ise aynı zamanda, tam da festival iptal kararı alınan günlerde İstanbul Halkalı'da Pakistanlıların hayet rahat bir şekilde bayraklar ve sloganlar eşliğinde "Aşura Matemi" yaptıkları görüntüler gündeme düştü.

Bu arada festivalin iptal edilmesine tepki yağarken bu tepkilerden en dikkat çekenler ise öncelikle Oğuzhan Uğur'un "Şu iki tivit… üst üste ne garip duruyor değil mi?" diyerek paylaştığı Zeytinli Rock Festivali iptal haberi ve Pakistanlıların Halkalı haberi oldu.

Bir diğer dikkat çeken tepki ise Milli voleybolcumuz Ebrar Karakurt'un sosyal medyadaki "Geriye sadece pilavlı mevlütler kaldı" sözleri oldu.

17-18-19-20-21 Ağustos tarihlerinde Burhaniye’de yapılacak ancak iptal edilen festivale katılacak isimlerin Duman, Mor ve Ötesi, Athena, Sertab Erener, Manga, Cem Adrian, Selda Bağcan, Moğollar, Bulutsuzluk Özlemi, Ceza, Gökhan Türkmen olması da ayrıca iptal sebebi olarak yorumlanırken  Burhaniye Kaymakamlığının organizasyon şirketine gönderdiği resmi yazıda şu ifadeler yer aldı;

“Milyon Yapım Organizasyon Firması olarak 17-21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ali Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, daha önceki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivallerinde yaşanan güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları, ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikayet ve yakınmalar göz önüne alınarak; kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir."

Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı; Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı;

Gerekçe "şikayet" ve "güvenlik" olunca da sosyal medya "iptal ve müdahale edilmeyen" İstanbul gibi bir metropolün göbeğinde yapılan Suriyeli, Afganlı kutlamaları ve Türkiye'nin dört bir köşesindeki yabancı öğrenci festivallerini, cemaat yürüyüşlerini ve protestlarını hatırlattı.

Screenshot 2022-08-11 at 08-52-08 Oğuzhan Uğur Twitter'da

Ekran Alıntısı